فا

اجتماعی

یکشنبه, 09 خرداد 1400 10:07

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۵۲ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۱۴۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۰ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۳۷۹ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۴۸ هزار و ۷۳۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۵۲ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۱۴۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۹ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۷.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۶۱ هزار و هند با بیش از ۳۲۵ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۳ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۲۰ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۹ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها کلمبیا با بیش از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار و ۹۰۰، ایران با بیش از ۷۹ هزار و ۷۰۰، آرژانتین با بیش از ۷۷ هزار، لهستان با بیش از ۷۳ هزار، پرو با بیش از ۶۹ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۶ هزار، اوکراین با بیش از ۵۰ هزار و ۳۰۰، اندونزی با ۵۰ هزار و ۲۰۰ و ترکیه نیز با بیش از ۴۷ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا ۳۴ میلیون و ۳۵ هزار و ۳۱۸ مبتلا، ۶۰۹ هزار و ۴۲۱ قربانی

۲.هند ۲۷ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۸۰۰ مبتلا، ۳۲۵ هزار و ۹۹۸ قربانی

۳. برزیل ۱۶ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۶۰۰ مبتلا، ۴۶۱ هزار و ۱۴۲ قربانی

۴. فرانسه پنج میلیون و ۶۵۷ هزار و ۵۷۲ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۳۵۸ قربانی

۵. ترکیه پنج میلیون و ۲۳۵ هزار و ۹۷۸ مبتلا، ۴۷ هزار و ۲۷۱ قربانی

۶. روسیه پنج میلیون و ۵۳ هزار و ۷۴۸ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۸۰۷ قربانی

۷. انگلیس چهار میلیون و ۴۸۰ هزار و ۹۴۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۷۵ قربانی

۸. ایتالیا چهار میلیون و ۲۱۳ هزار و ۵۵ مبتلا، ۱۲۶ هزار و دو قربانی

۹.آرژانتین سه میلیون و ۷۳۲ هزار و ۲۶۳ مبتلا، ۷۷ هزار و ۱۰۸ قربانی

۱۰. آلمان سه میلیون و ۶۸۴ هزار و ۶۷۲ مبتلا، ۸۹ هزار و هشت قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا،آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։