فا

اجتماعی

جمعه, 28 خرداد 1400 10:12

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های کرونا؛ روسیه، انگلیس و ایتالیا با اختلاف کم رکورددار قربانیان کووید در قاره سبز

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۲ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۵۲۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۸۵۷ هزار و ۹۳۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۲ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۹۶ هزار و هند با بیش از ۳۸۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۰ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۹ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه در بین کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. پس از آن نیز انگلیس با اختلاف بسیار نزدیک و آمار ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

همچنین به ترتیب کشورهای ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ فوتی، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار فوتی و کلمبیا نیز بیش از ۹۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۷ هزار، ایران با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸ هزار، اندونزی با بیش از ۵۳ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱ - آمریکا ۳۴ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۹۲ مبتلا، ۶۱۶ هزار و ۴۴۰ قربانی

۲ - هند ۲۹ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۷۹۳ مبتلا، ۳۸۳ هزار و ۵۲۱ قربانی

۳ - برزیل ۱۷ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۴۱ مبتلا، ۴۹۶ هزار و ۱۷۲ قربانی

۴ - فرانسه پنج میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۶۳۴ قربانی

۵ - ترکیه پنج میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۲ قربانی

۶ - روسیه پنج میلیون و ۲۶۴ هزار و ۴۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی

۷ - انگلیس چهار میلیون و ۶۰۰ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ قربانی

۸ - ایتالیا چهار میلیون و ۲۴۹ هزار و ۷۵۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ قربانی

۹ - آرژانتین چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ۸۷ هزار و ۷۸۹ قربانی

۱۰ - کلمبیا سه میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۲۴ مبتلا، ۹۸ هزار و ۱۵۶ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։