فا

اجتماعی

جمعه, 18 تیر 1400 10:24

زمان بندی جدید طرح ترافیک تهران اعلام شد / تغییر ساعت کاری بانک ها از شنبه ١٩ تیر

جهت تسهیل در تردد شهروندان آغاز اجرای طرح ترافیک از شنبه ۸ و ۳۰ دقیقه است و از ساعت ۱۳ خروج خودروها از طرح رایگان و آزاد خواهد بود.

«آلیک» - معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: زمان‌بندی جدید اجرای طرح ترافیک در پایتخت بر اساس ابلاغیه وزارت کشور و تصمیم هیات پنج نفره تایید و اعلام شد.

مناف هاشمی روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: بر اساس بخشنامه وزارت کشور مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات، طبیعی بود که برای شهروندان تسهیلاتی فراهم کنیم.

وی یادآور شد: شهرداری برای آنکه خروج کارکنان ادارات از محدوده طرح ترافیک آسانتر شود، این تسهیلات را در نظر گرفت و زمان یک خروج رایگان را از ساعت ۱۴:۳۰ سابق به ۱۳ رساند.

هاشمی با بیان اینکه وزارت کشور ساعت کاری جدید کارکنان را از ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ در نظر گرفته است، اظهار داشت: خود زمان معمول اجرای طرح ترافیک در محدوده معین شده، ۸:۳۰ صبح تا ۱۶ با یک خروج آزاد بود که پس از ابلاغیه وزارت کشور و به دنبال آن استانداری، شهرداری تصمیم به تغییر ساعت خروج آزاد از محدوده طرح ترافیک گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: تصمیمی بود که در کمیسیون امنیتی وزارت کشور گرفته و به ما ابلاغ شده و استانداری نیز ابلاغ کرده است و ما از این ۲ بخشنامه استفاده کردیم.

هاشمی افزود: چراکه تغییر ساعت ترافیک بر عهده ستاد ترافیک است و نظر پنج عضو اصلی را را دریافت کردیم و تصمیم به اعمال این تغییر در زمابندی طرح ترافیک گرفتیم.

وی تاکید کرد: هیچ تغییری در ساعت کاری حمل و نقل عمومی ایجاد نمی شود و این اقدامات برای مراعات وضعیت برق و شرایط موجود کشور است و همه باید در این زمینه همکاری کنند.

هاشمی خاطر نشان کرد: این رویه تا زمانی که وضعیت برق به همین منوال است و وزارت کشور اعلام نکرده باشد، ادامه دارد؛ اگرچه به شهرداری زمابندی سه هفته ای اعلام شده است.

 

تغییر ساعت کاری بانک‌ها از شنبه ١٩ تیر

طبق اعلام مسئولان بانک‌های خصوصی و دولتی، ساعت فعالیت کارکنان بانک‌ها و مراجعه مشتریان از روز شنبه ١٩ تیر تغییر می‌کند.

به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه هیات وزیران تصویب کرد که با توجه به کمبود برق در هفته جاری و ضرورت تأمین برق مورد نیاز بخش‌های ضروری کشور از جمله بخش خانگی، فعالیت ادارات و سازمان‌های دولتی در تهران و سراسر کشور تا پایان مرداد ماه، در روزهای پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

در پی این مصوبه، بانک‌های خصوصی و دولتی نیز در پنج شنبه‌ها تا پایان مرداد ماه سالجاری تعطیل شدند که این موضوع به تمام شعب بانکی سراسر کشور ابلاغ شده است و مردم برای بهره مندی از خدمات بانکی باید از خدمات غیرحضوری در این روز استفاده کنند. 

در این باره علیرضا قیطاسی_ دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها - درباره اینکه اگر تاریخ وصول چکی برای پنج شنبه باشد، وضعیت آن چک چه می‌شود، گفت: چک‌هایی که تاریخ وصول آن‌ها در پنج شنبه باشد، وصول آن‌ها به اولین روز کاری بعد منتقل می‌شود. 

از سوی دیگر، اکنون محمد رضا جمشیدی_دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی - در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: طبق اعلام تلفنی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  و اصرار استانداری تهران از روز شنبه ١٩ تیر تا اطلاع ثانوی ساعات حضور کارکنان در کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری در استان تهران ٦:٣٠ و ساعت پذیرش مشتریان ۷ تا  ١٣:٣٠ خواهد بود.
در بخش دیگری از این ابلاغیه آمده است: در صورت نیاز در پایان هفته تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد شد و کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی جدا درخواست دارد، همکاران درکلیه واحدها حداکثر از ۵۰ درصد چراغ‌های روشنایی درطول کار استفاده کرده و دستگاه‌های سرمایشی را از ساعاتی زودتر از تعطیل واحدها خاموش کنند.

جمشیدی خاطر نشان کرده است که تعیین ساعات کار شعب واحدهای مستقر درسایر استان‌ها کماکان با هماهنگی مقامات ذیصلاح استانها خواهد بود.

علاوه براین، شورای هماهنگی بانک‌های دولتی نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور و بانک مرکزی، ساعت فعالیت بانک‌ها تا اطلاع ثانوی برای کارکنان ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و برای مراجعه کنندگان ۷ تا ۱۳ خواهد بود. 

در بخش دیگری در این اطلاعیه‌ای آمده است: از روسای محترم شعب بانک‌ها انتظار می‌رود که در این بازه زمانی برای کاهش مصرف انرژی سیستم‌های سرمایشی را تنظیم و خاموش آن‌ها را بعد از ساعت اداری مد نظر قرار دهند. 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։