فا

اجتماعی

یکشنبه, 27 تیر 1400 08:36

سخنگوی گمرک اعلام کرد: تعداد مسافران ایرانی به ارمنستان به ۱۴ هزار نفر رسید

سخنگوی گمرک گفت: از اول تیر ماه تا روز گذشته ۱۴ هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند.

«آلیک» - سخنگوی گمرک گفت: از اول تیر ماه تا روز گذشته ۱۴ هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند.

به گزارش ایرنا از گمرک، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۳ نفر از مرز زمینی نوردوز در استان آذربایجان شرقی به سمت این کشور حرکت کرده‌اند.

وی افزود: در این مدت ۳۵ پرواز نیز از فرودگاه امام خمینی (ره)، سه هزار و ۹۱۱ مسافر را به مقصد ارمنستان منتقل کرده است.

لطیفی در خصوص مسافران زمینی ارمنستان تصریح کرد: روند مسافرت از مرز زمینی نوردوز از ابتدای امسال تا ۱۸ تیر ماه رو به افزایش بوده و از حدود ۱۰۰ نفر در اوایل ماه به  ۳۰۰ نفر در ۱۴ تیر ماه، در ۱۵ تیر به ۴۵۵ نفر، ۱۶ تیر به ۸۱۳ نفر و ۱۷ تیر با ۲ هزار و ۲۱۹ نفر به رکورد میزان خروجی مسافر رسید و در نهایت ۱۸ تیر ماه با ۲ هزار و ۲۱۲ نفر با کمی کاهش مواجه شد.

سخنگوی گمرک خاطرنشان کرد: از ۱۹ تیر ماه، تعداد خروجی مسافر از این مرز به سمت ارمنستان به شکل چشم گیری کاهش یافت و به ۳۹۶ مسافر رسید و روز گذشته ۱۷۰ مسافر از این مرز به سمت ارمنستان خارج شدند.

به گفته لطیفی، روند بازگشت مسافر از ارمنستان از روز ۲۲ تیر ماه افزایش یافته است و ۹۸۱ نفر در این روز به کشور بازگشتند و روز ۲۳ تیر ماه نیز  رکورد ۲ هزار و ۱۰۰ نفری بازگشت از این کشور در گمرک مرزی نوردوز ثبت شد.

وی افزود: در ۲ روز گذشته هم به ترتیب ۵۴۷ و ۵۱۵ مسافر از ارمنستان به ایران بازگشتند.

به گزارش ایرنا، دولت ارمنستان شرایطی فراهم کرده تا گردشگران در این کشور واکسینه شوند و با توجه به استقبال ایرانیان برای واکسینه شدن در این کشور از ۲۴ تیر ماه شرط اقامت ۱۰ روزه را اعلام و اجرایی کرد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։