فا

اجتماعی

چهارشنبه, 07 مهر 1400 14:30

۱۹ ماه جدال با ویروس شاخدار/ تلفات کرونا از ۱۲۰ هزار نفر گذشت

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در کشور از ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

«آلیک» - طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در کشور از ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

به گزارش ایرنا، کرونا از اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد و طی ۱۹ ماه گذشته پنج خیز داشته و واپسین خیز مرگبار در تیر ماه رقم خورد.

خیز پنجم و رکوردشکن کرونا اوایل تیر ماه در کشور سایه گسترد و روز ۱۷ مرداد ماه با جان باختن ۵۴۲ نفر طی ۲۴ ساعت رکورد تلفات ۴۹۶ نفر را که ششم اردیبهشت سال جاری رقم خورد، شکست.

روز ۱۸ مرداد ماه کرونا با ۵۸۸ نفر بار دیگر رکورد تلفات روزانه را جابجا کرد و روز ۲۴ مرداد با ۶۲۰ مورد مرگ روزانه رکورد جدیدی را بدست آورد.

روز ۲۵ مرداد باز هم کرونا رکورد دیگری زد و تلفات روزانه خود را به ۶۵۵ نفر رساند و در نهایت ۲۸ مرداد با مرگ ۵۵۴ نفر، تلفات کرونا از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد.

کرونا بدون توقف، ۳۱ مرداد ماه با تلفات روزانه ۶۸۴ نفر رکورد دیگری برجای گذاشت و دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه بر نوک قله ایستاد.

از این روز به بعد بود که با واردات گسترده واکسن و تسریع واکسیناسیون و با رکوردزنی های پی در پی تزریق روزانه واکسن که به بیش از یک میلیون دز رسید، روند تلفات کاهشی شد و روز گذشته (سه شنبه) به عدد ۲۳۹ نفر و پایین ترین شمار تلفات روزانه از ابتدای تیر ماه رسید. 

روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه اعلام کرد، از دیروز (سه شنبه) تا امروز چهارشنبه هفتم مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۲۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۹۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۶۲ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷۲ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۰ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

تا کنون ۵ میلیون ۹ هزار و ۶۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۶ هزار و ۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۲ میلیون و ۸۷ هزار و ۱۳۵ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۳۷ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۷۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۶۰ هزار و ۹۵۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۶۱ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

در شبانه روز گذشته، یک میلیون ۷۶ هزار و ۹۵۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։