فا

اجتماعی

یکشنبه, 18 مهر 1400 14:40

تلفات روزانه کرونا به بالای ۲۰۰ بازگشت/مرگ ۲۲۲ نفر دیگر

طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۲۲ بیمار کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسید.

«آلیک» - طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۲۲ بیمار کووید-۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، کاهش تلفات روزانه کرونا طی دو روز اخیر به زیر ۲۰۰ نفر، امیدها را نسبت به تداوم این روند نزولی تقویت کرده بود اما با مرگ ۲۲۲ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، ویروس شاخ دار نشان داد که قصد برای عقب نشینی ندارد.

تلفات روزانه کرونا روز جمعه ۱۶ مهر ماه با ۱۸۵ مورد مرگ، بعد از ۸۲ روز گردش در مدار بالای ۲۰۰ رقمی به پایین ترین سطح پس از پایان خیز پنجم کرونا در کشور رسید.

روز گذشته (شنبه) ۱۷ مهر ماه نیز با ۱۷۳ مورد مرگ، رکورد کاهشی از ابتدای تیر ماه تا کنون رقم خورد اما افزایش تلفات روزانه به بالای ۲۲۲ نفر حکایت از این دارد که باید بیش از پیش مراقب ویروس کرونا بود.         

تزریق یک میلیون و ۴۲۳ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دیروز (شنبه) تا امروز (یکشنبه) ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۲۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۳ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۹۰ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۲ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسید.

تا کنون ۵ میلیون ۲۱۷ هزار و ۹۹۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۳۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۳ میلیون و ۲۴۶ هزار و ۴۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

تزریق یک میلیون و ۴۲۳ هزار و ۱۵۷ دُز واکسن کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

تا کنون ۴۵ میلیون و ۷۵ هزار و ۵۱۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۹ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۴۳۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۴ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۴۵ دُز رسید.

در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، خیز پنجم و مرگبار کرونا از ابتدای تیر ماه در کشور آغاز شد. در این خیز در ۲۸ مرداد و و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار تلفات از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

همچنین رکورد تلفات روزانه کرونا در این مدت چندین بار شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین شمار تلفات از ابتدای شیوع کرونا (اسفند ۹۸) در کشور رسید.   

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։