Print this page
سه شنبه, 20 مهر 1400 10:37

بیش از ۲۳۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۹ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۶۹ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۳۹ میلیون و ۵۱ هزار و ۱۶۹ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۷۳ هزار و ۲۴۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۶ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۴۱۰ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۱ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ ابتلا و ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۵,۳۱۳,۳۵۳ ۷۳۴,۶۱۱
۲ هند ۳۳,۹۸۵,۹۲۰ ۴۵۰,۹۹۱
۳ برزیل ۲۱,۵۸۲,۷۳۸ ۶۰۱,۲۶۶
۴ انگلیس ۸,۱۹۳,۷۶۹ ۱۳۷,۷۶۳
۵ روسیه ۷,۸۰۴,۷۷۴ ۲۱۷,۳۷۲
۶ ترکیه ۷,۴۷۵,۱۱۵ ۶۶,۳۶۸
۷ فرانسه ۷,۰۵۷,۶۳۱ ۱۱۷,۰۸۲
۸ ایران ۵,۷۱۶,۳۹۴ ۱۲۲,۸۶۸
۹ آرژانتین ۵,۲۶۶,۲۷۵ ۱۱۵,۴۹۱
۱۰ اسپانیا ۴,۹۷۷,۴۴۸ ۸۶,۸۲۷

 به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط