فا

اجتماعی

پنج شنبه, 27 آبان 1400 09:06

کواکس موفق به توزیع ۵۰۰ میلیون دز واکسن کرونا در جهان شد

براساس آمارهای ارائه شده، طرح کواکس با هدف دسترسی عادلانه جهانی به واکسن‌های کرونا اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دز را در سراسر جهان توزیع کرده است.

«آلیک» - براساس آمارهای ارائه شده، طرح کواکس با هدف دسترسی عادلانه جهانی به واکسن‌های کرونا اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دز را در سراسر جهان توزیع کرده است.

به گزارش ایرنا، ست برکلی مدیراجرایی شرکت گاوی (Gavi) ائتلاف جهانی واکسن در پیام توییتری نوشت: با تشکر از تلاش و فداکاری باورنکردنی شرکا و کارکنان بهداشتی، طرح کواکس ۵۰۰ میلیون واکسن کرونا به ۱۴۴ کشور و منطقه در سراسر جهان تحویل داده است.

برکلی در ادامه افزود: از مشارکت با سازمان بهداشت جهانی، یونیسف و دیگران برای رسیدن به این نقطه عطف افتخار می‌کنیم.

مدیراجرایی شرکت گاوی همچنین تاکید کرد که کواکس در سال ۲۰۲۱ با چالش‌هایی در قالب ممنوعیت صادرات، کمبود عرضه و ملی گرایی واکسن مواجه شده است. ورود به کشورها اکنون به سرعت در حال افزایش است زیرا ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که کشورها به اندازه‌ای که می‌توانند مدیریت کنند به دز واکسن دسترسی داشته باشند.

طرح کواکس برای اطمینان از اینکه کشورهای فقیر بتوانند از واکسن های کرونا برخوردار باشند تأسیس شد، اما این طرح تا کنون با مشکلاتی مواجه شده است زیرا کشورهای ثروتمند بیشترین سهم را از خطوط تولید واکسن های کرونا در اختیار دارند.

تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی توزیع دز تقویتی واکسن کووید-۱۹ در کشورهایی همچون آمریکا در حالی که برخی از کشورهای فقیر و کم درآمد جهان هنوز منتظر دریافت دزهای اولیه هستند، رسواکننده توصیف کرد و گفت این روند همین حالا باید متوقف شود.

طرح کواکس با همکاری سازمان بهداشت جهانی، ائتلاف جهانی واکسن گاوی و ائتلاف برای نوآوری های آمادگی اپیدمی (CEPI) در ابتدای سال جاری اعلام کردند که امیدوار هستند دو میلیارد دز واکسن کرونا در سال ۲۰۲۱ تحویل دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։