فا

اجتماعی

سه شنبه, 09 آذر 1400 11:33

بیش از ۲۶۲ میلیون بیمار کووید در جهان / تلفات آمریکا از ۸۰۰ هزار نفر گذشت

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۲۳۶ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۶۹۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

«آلیک» - مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۲۶۲ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۶۹۴ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۲۲۴ هزار و ۸۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۳۶ میلیون و ۹۸۸ هزار و ۶۹۶ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا همچنین با بیش از ۴۹.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۸۰۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۴ هزار و هند با بیش از ۴۶۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید-۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۹,۳۰۱,۰۷۰ ۸۰۱,۳۲۶
۲ هند ۳۴,۵۸۷,۸۲۲ ۴۶۸,۹۸۰
۳ برزیل ۲۲,۰۸۴,۷۴۹ ۶۱۴,۴۲۸
۴ انگلیس ۱۰,۱۸۹,۰۵۹ ۱۴۴,۸۱۰
۵ روسیه ۹,۶۰۴,۲۳۳ ۲۷۳,۹۶۴
۶ ترکیه ۸,۷۷۰,۳۷۲ ۷۶,۶۳۵
۷ فرانسه ۷,۶۲۸,۳۲۷ ۱۱۹,۰۱۶
۸ ایران ۶,۱۱۳,۱۹۲ ۱۲۹,۷۱۱
۹ آلمان ۵,۸۲۵,۵۴۳ ۱۰۱,۶۵۲
۱۰ آرژانتین ۵,۳۲۸,۴۱۶ ۱۱۶,۵۵۴

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۷۳ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۹ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۹۲ ابتلا و ۱۲۹ هزار و ۷۱۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

شناسایی سویه اُمیکرون در ۱۷ کشور و منطقه در جهان

دستکم ۱۷ کشور و منطقه در جهان مواردی از ابتلا به سویه جدید کروناویروس موسوم به اُمیکرون را تایید کرده اند.

به گزارش ایسنا، بررسی شبکه خبری سی ان ان حاکی از آن است که سویه اُمیکرون در ۱۷ کشور و منطقه در جهان شناسایی شده است.

اسپانیا و اتریش اولین موارد ابتلا به این سویه را طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده اند و آلمان نیز اولین مورد ابتلا به سویه اُمیکرون را در بیماری که به خارج از کشور سفر نداشته، تایید کرده است.

استرالیا، اتریش، بلژیک، بوتسوانا، کانادا، جمهوری چک، دانمارک، آلمان، هنگ کنگ، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، هلند، پرتغال، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد و انگلیس، کشورها و مناطقی هستند که تاکنون مواردی از ابتلا به سویه اُمیکرون را تایید کرده اند.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։