فا

اجتماعی

چهارشنبه, 08 دی 1400 11:51

دیدارهای رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با خلیفه کل ارامنه آذربایجان و خانواده شهید هراچ هامبارسومیان

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز به همراه اعضای شورای شهر، شهردار تبریز، شهرداران مناطق ۳ و ۸، مدیركل حراست شهرداری تبریز و جمعی از مدیران شهری، با حضور در خلیفه‌گری ارامنه تبریز، سال جدید میلادی را به همشهریان ارمنی تبریک گفتند.

«آلیک» - رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، به همراه حجت‌الاسلام زعفرانچیلر، غلامرضا احمدی، شهرام دبیری، علی نوای‌باغبان، حكیمه غفوری از اعضای شورای شهر، شهردار تبریز، شهرداران مناطق ۳ و ۸، مدیركل حراست شهرداری تبریز و جمعی از مدیران شهری، با حضور در خلیفه‌گری ارامنه تبریز، سال جدید میلادی را به همشهریان ارمنی تبریک گفتند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز: مسیحیان ایران در سخت‌ترین دوره‌ها پشتیبان انقلاب‌اسلامی بوده‌اند

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، با اشاره به جایگاه متعالی مسیحیت در کلام قرآن، اظهار کرد: دیدگاه اسلام نسبت به مسیحیت، شفاف و روشن است و قرآن مجید، در این خصوص مسلمانان را مکلف و مسئول می‌داند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین برگی، در دیدار با خلیفه‌کل ارامنه آذربایجان که به مناسبت فرارسیدن سال جدید میلادی برگزار شد، با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: خداوند در کلام‌الله مجید، اشارات مکرر در مورد مریم مقدس دارد و این بانوی بزرگوار، تنها زنی است که مشخصاً با نام در قرآن خطاب شده‌ است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: باریتعالی مریم مقدس را ۲۳ مرتبه به صورت مستقیم و ۱۱ بار نیز به صورت غیرمستقیم در قرآن یاد کرده ‌و عیسی مسیح نیز با تعابیر مختلف، از جمله «کلمه‌الله» بیان شده ‌است.

وی با بیان اینکه مجموع این توصیف‌ها نشان‌دهنده جلالت و عظمت مسیحیت در دیدگاه اسلام است، اظهار کرد: عید مسحیت، نه تنها عید مسیحیان، بلکه عید تمام موحدان عالم است.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این دیدار با اشاره به مراحل اجرایی بازآفرینی مسجد تاریخی میللی تبریز، خاطرنشان کرد: افتتاح این مسجد در بهار سال آینده، نوید فصل جدیدی از همدلی و مودت ادیان آسمانی در تبریز خواهد بود.

حجت‌الاسلام زعفرانچیلر، در دیدار با خلیفه‌کل ارامنه آذربایجان که به مناسبت فرارسیدن سال جدید میلادی برگزار شد، با بیان این مطلب، گفت: مسجد میللی، از مساجد تاریخی تبریز است که در دوره افشاریه، در جوار میدان صاحب‌آباد بنا شده بود.

وی تصریح کرد: این مسجد، طبق گزارش منابع تاریخی، در دوران شکوه خود، نمادی از همزیستی و تقریب ادیان مسلمان و مسیحی و کلیمی بوده و در معماری آن، مطابق اسناد تاریخی از کل ادیان الهام گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر، با اشاره به اینکه مسجد میللی، متاسفانه به دلایلی در سال ۷۵ تخریب شده است، افزود: با این حال، مکان مسجد هنوز باقی است و از سه سال گذشته، اقدامات مطالعاتی و اجرایی برای بازآفرینی و احیای مسجد اجرا شده است.

حجت‌الاسلام زعفرانچیلر، ادامه داد:  در یک سال گذشته، کارهای عمرانی و سازه‌ای مسجد، شتاب گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان بهار سال آینده، مسجد به بهره‌برداری کامل برسد.

وی با بیان اینکه معماری این مسجد، مطابق با معماریِ قبل از تخریب خواهد بود، افزود: مسجد میللی، متعلق به تمام ادیان بوده و افتتاح آن در سال آینده، نماد دوستی ومودت اسلام و مسیحیت و کلیمیان است که این بنا با پشتوانه تاریخی خود، علی رغم وسعت کم، یک بنای بی نظیر در دنیا خواهد بود.

 

دیدار رییس شورای اسلامی شهر تبریز با خانواده شهید ارمنی

رییس شورای اسلامی شهر تبریز به مناسبت سالروز میلاد عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی با خانواده شهید ارمنی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام رسول برگی به مناسبت سالروز میلاد عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی به همراه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با خانواده شهید هراچ هامبارسومیان دیدار کرده و سال نو میلادی را به خانواده محترم شهید تبریک گفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։