فا

اجتماعی

چهارشنبه, 29 دی 1400 11:48

نخستین محموله واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت شد / بیش از ۲ میلیون دز واکسن آسترازنکا وارد کشور شد

مدیرکل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تحویل نخستین محموله واکسن فخرا جهت واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت خبر داد.

«آلیک» - مدیرکل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تحویل نخستین محموله واکسن فخرا جهت واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، رضا الله‌ورن با اعلام این خبر گفت: پیرو ارتباطات وزارت دفاع با وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، نخستین محموله واکسن «فخرا» که به نام دانشمند شهید هسته‌ای و دفاعی، شهید فخری‌زاده نامگذاری شده است به میزان حدود ۴۲۶ هزار دوز تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

مدیرکل بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: این اولین محموله واکسن فخرا است که توسط وزارت بهداشت در سراسر کشور توزیع و در سبد واکسیناسیون عمومی، در دسترس هموطنان قرار می‌گیرد.

الله‌ورن همچنین تصریح کرد: واکسن فخرا یک واکسن ایرانی است که ایمنی بخشی بسیار خوبی در مقابل سویه‌های کرونا ایجاد می‌کند.

سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا از اسپانیا به ایران به میزان ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دز خبر داد.

محمد هاشمی گفت: محموله اهدایی واکسن آسترازنکا از اسپانیا به میزان ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دز صبح  امروز چهارشنبه (۲۹ دی ماه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و در گمرک فرودگاه تحویل وزارت بهداشت شد.

وی ادامه داد: هدف اصلی اهدای این محموله، واکسیناسیون اتباع افغان در ایران است. البته جمهوری اسلامی ایران واکسیناسیون اتباع افغان را از مدت ها قبل شروع کرده است.

سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: تاکنون در ایران نزدیک به ۴ میلیون دز واکسن  به اتباع افغان تزریق شده است.

هاشمی گفت: ارزش این محموله در حدود ۱۰ میلیون دلار است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։