فا

اجتماعی

دوشنبه, 02 اسفند 1400 11:53

محموله جدید واکسن آسترازنکا شب گذشته ترخیص شد / عودت ۸۲۰ هزار دز واکسن آسترازنکا

سخنگوی گمرک گفت: با ورود محموله نود و پنجم واکسن کرونا در شب گذشته، ۷۱۰ هزار دُز واکسن آسترازنکا به صورت حمل یکسره از گمرک فرودگاه امام (ره) ترخیص شد.

«آلیک» - سخنگوی گمرک گفت: با ورود محموله نود و پنجم واکسن کرونا در شب گذشته، ۷۱۰ هزار دُز واکسن آسترازنکا به صورت حمل یکسره از گمرک فرودگاه امام (ره) ترخیص شد.

به گزارش ایرنا از گمرک، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: با ورود این محموله  ۷۱۰ دُزی واکسن کرونا، در شب گذشته که اهدایی کشور لهستان بود، واکسن های آسترازنکا به ۱۷ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۶۱۰ دُز رسید.

وی افزود: از بهمن ماه سال ۹۹ که واردات واکسن کرونا آغاز شد تاکنون میزان کل واکسن های وارد شده، رقم ۱۵۶ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۳۰۸ دُز را تجربه کرد.

 

محموله ۸۲۰ هزار دز واکسن آسترازنکا عودت می‌شود

سخنگوی گمرک گفت: به محض دریافت محموله ۸۲۰ هزار دز واکسن که در اختیار وزارت بهداشت است، امکان بازگشت آن به کشور مبدا فراهم می‌شود.

به گزارش ایرنا از گمرک، سید روح اله لطیفی با اشاره به نامه وزیر بهداشت به رییس کل گمرک مبنی بر عودت ۸۲۰ هزار دز واکسن وارداتی از کشور لهستان، اظهار داشت: زمانی که محموله ۸۲۰ هزار دز واکسن از کشور لهستان به ایران رسید، نماینده وزارت بهداشت حضور داشت و با تایید وی به صورت حمل یکسره ترخیص و در اختیار این نهاد قرار گرفت.

وی افزود: وزارت بهداشت با بررسی اسناد و مدارک محموله ترخیص شده، این محموله را متعلق به شرکت‌های معتبر اروپایی مورد تایید این وزارتخانه ندانست و به سفارت کشور لهستان و گمرک موضوع را اعلام می‌کند تا کالا به کشور مبدا بازگردد.

سخنگوی گمرک با تاکید بر اینکه این واکسن‌ها توزیع نشده و قرار است عینا عودت داده شود، خاطرنشان کرد: ‌این واکسن ها در اختیار وزارت بهداشت است و به محض دریافت محموله و انجام  تشریفات آن توسط هیات امنای ارزی و این وزارتخانه، امکان بازگشت آن به کشور مبدا فراهم می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։