فا

اجتماعی

یکشنبه, 08 اسفند 1400 09:07

در گفت و گو با ایرنا؛ وزیر بهداشت تولید ۶۰ میلیون دُز واکسن برکت را تایید کرد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه در تولید داخلی واکسن به خودکفایی رسیدیم و در حال حاضر چندین شرکت، واکسن داخلی را تولید می‌کنند فقط تا امروز ۶۰ میلیون دُز واکسن کوو ایران برکت تولید شده است.

«آلیک» - وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه در تولید داخلی واکسن به خودکفایی رسیدیم و در حال حاضر چندین شرکت، واکسن داخلی را تولید می‌کنند فقط تا امروز ۶۰ میلیون دُز واکسن کوو ایران برکت تولید شده است. 

دکتر بهرام عین اللهی در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر اینکه خوشبختانه در تولید داخلی واکسن به خودکفایی رسیدیم و در حال حاضر چندین شرکت، واکسن داخلی را تولید می‌کنند، افزود: با وجود توان داخلی موجود، در صورت نیاز نسبت به واردات هم اقدام کنیم. 

وی با اشاره به تلاش‌های دانشمندان و متخصصان کشورمان در حوزه های علمی و پزشکی خاطرنشان کرد: خبر خوب اینکه برکت موفق شده واکسن اختصاصی امیکرون هم تولید کند که مجوز تست انسانی را از وزارت بهداشت اخذ کرده است. 

وزیر بهداشت تاکید کرد: این موفقیت ها در شرایطی محقق شده که بیگانگان حتی با وجود فراگیری بیماری کرونا، به بهانه هایی چون تحریم، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تولید داخلی واکسن انجام دادند اما جوانان ایرانی با عزم راسخ خود از تمام کارشکنی ها و مانع تراشی ها عبور کردند. 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։