فا

اجتماعی

چهارشنبه, 03 فروردين 1401 15:26

هواشناسی تهران هشدار جوی زرد صادر کرد

در عنوان هشدارهای صادره از سوی مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور رنگ زرد جهت آگاهی، رنگ نارنجی جهت آمادگی و رنگ قرمز جهت اقدام است.

«آلیک» - اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از ظهر پنجشنبه چهارم تا جمعه پنجم فروردین در بعضی ساعات رگبار باران؛ گاهی همراه با رعد و برق، تگرگ، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود که وضعیت جوی در حالت هشدار زرد خواهد بود.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل هواشناسی استان تهران، لغزندگی معابر و جاده ها و کاهش دید افقی، وقوع مه و کولاک برف، محدودیت تردد در جاده های کوهستان، بالا آمدن سطح رودخانه ها و خطر برخورد صاعقه مورد انتظار است.

این گزارش می افزاید: همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران، به احتیاط درتردد درون شهری و جاده ای (به ویژه جاده های کوهستانی و گردنه ها)، همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل ایمنی، پرهیز از کوهنوردی وصعود به ارتفاعات و توقف نکردن در حاشیه رودخانه ها توصیه کرده است.

این گزارش حاکی است، از پنجشنبه تا شنبه  وزش باد شدید گاهی خیلی شدید بویژه در نواحی جنوبی استان با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

در این گزارش نسبت به محکم کردن سازه های موقت و پرهیز از پرواز گلایدر توصیه شده است.

بر اساس این گزارش، ورامین با ۲۴ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

به گزارش ایرنا، در عنوان هشدارهای صادره از سوی مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور رنگ زرد جهت آگاهی، رنگ نارنجی جهت آمادگی و رنگ قرمز جهت اقدام است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։