فا

اجتماعی

پنج شنبه, 08 مهر 1395 12:25

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسانه های ارمنی، صدای مظلومیت مردم ایران را به دنیا مخابره کنند

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور مدیران و نمایندگان رسانه های ارمنی در ایران را فرصتی مغتنمی برای تبیین و معرفی چهره ایرانیان و رساندن صدای مظلومیت آنها به جهانیان عنوان کرد.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور مدیران و نمایندگان رسانه های ارمنی در ایران را فرصتی مغتنمی برای تبیین و معرفی چهره ایرانیان و رساندن صدای مظلومیت آنها به جهانیان عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی روز شنبه در گردهمایی روزنامه نگاران ارمنی که به مناسبت هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس روزنامه "آلیک" (دومین روزنامه قدیمی در حال انتشار کشور پس از اطلاعات) برگزار شد ضمن تبریک این جشن به اصحاب رسانه و هموطنان ارمنی مقیم ایران و ارمنستان به نقش و تاثیر فعالیت ارامنه در ایران در حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: اولین چاپخانه به همت و تلاش هموطنان ارمنی فعالیت خود را در ایران آغاز و به گواهی تاریخ اولین چاپخانه ایران و منطقه را ارامنه در جلفای اصفهان بنا نهادند.
به گفته صالحی، این کار و این پویش تاکنون ادامه داشته و در عرصه ادب و هنر، حقوق و... نیز صدها کتاب در این چاپخانه منتشر شده است.
صالحی خاطرنشان کرد که ارامنه در حوزه علم، دانش، پزشکی، داروسازی ملموس پایه نیز فعالیت های چشمگیری داشته اند.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور روزنامه نگاران و مسئولان نشریات و رسانه های ارمنی در ایران را فرصت مغتنمی دانست تا از این طریق صدای ایران که ندای مظلومی است، در جهان بلندتر شنیده شود و پیوند ارامنه و ایران بیشتر از پیش محکم شود.

اخبار مرتبط

 • وزیر ارشاد خبر داد: 80 هزار تن کاغذ با ارز 4200 تامین می شود
  وزیر ارشاد خبر داد: 80 هزار تن کاغذ با ارز 4200 تامین می شود

  سیدعباس صالحی از تائید تامین حدود 80 هزار تن کاغذ برای کتاب و مطبوعات در سال 98 با ارز 4200 تایید خبر داد و گفت: این موضوع ابتدای هفته جاری از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است.

 • صالحی در حاشیه جلسه دولت خبر داد؛ عرضه حدود ۶ تا ۱۰ هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده
  صالحی در حاشیه جلسه دولت خبر داد؛ عرضه حدود ۶ تا ۱۰ هزار تن کاغذ به بازار طی یکی دو هفته آینده

  سیدعباس صالحی اعلام کرد که طی یکی دو هفته آینده حدود ۶ تا ۱۰ هزار تن کاغذ ترخیص و به بازار عرضه می‌شود.

 • صالحی در دیدار با همتای ارمنستانی خود بر تقویت زبان فارسی در ارمنستان تاکید کرد
  صالحی در دیدار با همتای ارمنستانی خود بر تقویت زبان فارسی در ارمنستان تاکید کرد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه زبان فارسی در کشور ارمنستان بر تقویت آن در این کشور تاکید کرد و گفت: آمادگی گسترش این زبان و تدریس آن در مدارس و دانشگاه ها را داریم.

 • افق - به عنوان گزارش
  افق - به عنوان گزارش

  به عنوان سردبیر روزنامه "آسپارز" به همراه جمعی از روزنامه نگاران و مسئولین رسانه های ارمنی جهان من نیز جهت شرکت در مراسم بزرگداشت هشتاد و پنجمین سالگرد انتشار روزنامه "آلیک" به ایران دعوت شده بودم.
  اجازه دهید تا بدور از هیجانات مرسوم شرحی کوتاه از تجربه سفر خود ارائه کرده و شرح مفصل دیدارها و بازدیدها را به فرصتی دیگر واگذارم.

 • بازتاب یک سفر که برای طرفین طعم زیارت داشت
  بازتاب یک سفر که برای طرفین طعم زیارت داشت

  سال هشتاد و پنجم انتشار روزنامه آلیک فرصتی بود برای دعوت و دیدار با همکاران مطبوعاتی ارمنی شاغل در روزنامه های معتبر دیگر کشورها تا طی دیدارها و تبادل نظرهای صورت گرفته معرفی امکانات و قابلیت های ایران و جایگاه جامعه ارمنی ایران در کشور نیز میسر شود.

 • سفری استثنایی به ایران
  سفری استثنایی به ایران

  من نیز به همراه 16 روزنامه نگار ارمنی از ارمنستان، قراباغ، جمهوری چک، فرانسه، لبنان، سوریه و آمریکا برای شرکت در جشن هشتاد و پنجمین سالگرد انتشار روزنامه "آلیک" به ایران دعوت شده بودم. روزنامه "آلیک" از سال 1931 تاکنون بی وقفه منتشر شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։