فا

اجتماعی

یکشنبه, 21 فروردين 1401 12:19

دیدار خلیفه کل ارامنه آذربایجان با مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی سیفایی مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان در تبریز، با اسقف گریگور چیفتچیان دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی سیفایی مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان در تبریز، با اسقف گریگور چیفتچیان دیدار و گفتگو کرد.

بنا بر گزارش روابط عمومی شورای خلیفه گری آذربایجان، این دیدار که با حضور سید حسینی رئیس پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین دفتر امام جمعه تبریز انجام می شد  اسقف ارامنه به میراث عظیم فرهنگی ارامنه حوزه آذربایجان که در طول قرن ها بدست آورده اند اشاره کرد و از آن به عنوان میراثی برای جهانیان و به ویژه کشور عزیزمان ایران یاد کرد.

وی با بیان اینکه همزیستی زیبای ادیان ایرانیان نمونه ای بی نظیر در جهان است خاطره ای از حضورش در یکی از مراسم دعا در کلیسا را تعریف کرد و گفت: هنگام عبادت در کلیسا  ناگهان صدای عبادت یک روحانی مسلمان که از خیابان های اطراف به گوش می رسید شنیده شد. همزمانی دعاهای مان نمونه ای بود بی نظیر از همزیستی ادیان، به ویژه زمانی که نواختن ناقوس کلیسای ما با صدای اذان درآمیخته بود.

در این دیدار گاگیک گرجیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولین توضیحاتی در خصوص زندگی و فعالیت های روزمره ارمنیان این حوزه که با همکاری و زیر نظر اداره اقلیت ها درآرامش کامل جریان دارد، ارائه داد.

این گزارش می افزاید مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی نیز گزارشی مختصر از برنامه‌های آتی مرکز و دیدارها و گفتگوهای خود با رهبران دینی مسیحی را به اطلاع اسقف رساند.

در این دیدار اسقف ارامنه ضمن اشاره به حقیقت "مدارا" که آنرا فراتر از گفتگوی ادیان دانست ادیان را همانند نامی که بر پیروانشان در بدو تولد برآنان نهاده شده تشبیه کرد و افزود: در زمان تولد، پدرها و مادرها فرزندشان را به نامی صدا می زنند که هویت فرد است و هیچکس حق تصرف و تغییر آن را ندارد.

وی با اشاره به زیبایی های جلوه تساهل دینی در جمهوری اسلامی ایران که در آن هر دینی آزادی عبادت، داشتن عقاید خود را دارد، گفت: نام ما دین است، ما حفط هویت افراد را حق می دانیم که هدیه ایست آسمانی و به واسطه احترام متقابل و برادری میسر شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։