فا

اجتماعی

سه شنبه, 20 ارديبهشت 1401 12:25

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران: بیشترین فوتی های کرونا در تهران، در منطقه ۴ / ۸۲ درصد پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت پایتخت غیر ملکی است

فرمانده عملیات مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه شرایط فعلی این بیماری، به معنای پایان کرونا نیست، بر لزوم ادامه مقابله با این بیماری و برنامه‌ریزی و طراحی لازم در این زمینه تاکید کرد.

«آلیک» - فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با حضور در صحن شورا گفت: متأسفانه طی سال‌های اخیر زیرساخت‌های بهداشتی ما رشد مناسبی نداشته است به طوری که در حوزه بهداشت بالغ بر ۸۲ درصد پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت ما غیر ملکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران به مناسبت هفته سلامت با حضور در شصت و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: خوشبختانه امروز شدت کرونا به صورت قابل توجهی کاهش داشته اما نباید آن را پایان کرونا دانست.

وی افزود: اصولاً بحران‌هایی که در تهران رخ می‌دهد به دلیلی خصوصیت‌های ویژه تهران و تراکم در این شهر است در منطقه ۴ تهران بیش از یک میلیون نفر ساکن هستند و این منطقه داغ‌ترین نقطه تهران از لحاظ ابتلای به کرونا بوده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران یکی از شناورترین جمعیت‌ها را در طول روز دارد گفت‌: طبیعتاً مشکلات و بیماری این افراد نیز به تهران ارتباط دارد.

زالی با اشاره به حاشیه نشینی در تهران، افزود: معمولاً در حاشیه شهرها بسیار کم است و این چالشی جدی را ایجاد کرده و متأسفانه طی سال‌های اخیر با حاشیه نشینی روبه رو بوده ایم.

وی درباره سکونتگاه‌های غیر رسمی گفت: این مناطق نیز با مشکلات بهداشتی و درمانی مواجه هستند و در این سکونتگاه رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعف دارد.

زالی تصریح کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر زیرساخت‌های بهداشتی ما رشد مناسبی نداشته است به طوری که در حوزه بهداشت بالغ بر ۸۲ درصد پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت ما غیر ملکی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در تهران ۲۵ دستگاه رسمی در بحث کرونا مداخله داشتند اما خوشبختانه در تهران شاهد همگرایی بین سازمانی بودیم و تجربه مدیریتی نوین و خردمندانه‌ای را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در طول کرونا ۱۱۸ بیمارستان در تهران درگیر کرونا بودند و ۶۷ درصد خدمات در بیمارستان‌های دانشگاهی بود همچنین در این میان نکات درخشانی را شاهد بودیم برای مثال غیور مندان ارتش در کمتر از ۲۴ ساعت بیمارستان مجهز صحرایی را تأسیس کردند.

زالی گفت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آغاز کرونا با تشخیص این بیماری به بیمارستان‌های تهران مراجعه کردند تعداد بیمارانی که در بیمارستان‌های تهران بستری شدند ۵۷۲ هزار بیمار بود و صحنه‌ای را مشاهده نکردیم که فردی به دلیل فقر یا کهولت سن پشت درهای بیمارستان بماند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: پایین‌ترین میزان مرگ و میر در سطح استانی متعلق به تهران بود و تا ا مروز ۲۶ میلیون دوز واکسن تزریق شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه یک پزشک مدیریت شهری را بر عهده دارد خواهش می‌کنم تا کمک کند و بتوانیم مشکلات درمانی تهران را برطرف کنیم و خوشبختانه افراد در گرمخانه‌ها و حتی آنهایی که کارت هویتی هم نداشتند، واکسینه شدند.

 

صاحب: تمامی برنامه‌های سلامت در محور خانواده است

در ادامه جلسه  حمید صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران در شصت و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت سلامت، افزود: بی بدیل ترین و مهم‌ترین نعمت سلامت است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته سلامت گفت: تمامی برنامه‌های سلامت در محور خانواده است متأسفانه دچار فاجعه جمعیتی هستیم و تمامی برنامه‌های ما باید حول محور چهار فرزند باشد.

صاحب اظهار کرد: کسی که میل به بزه و خشونت داشته باشد از نظر ما بیمار است و این یعنی تاکید ما در حوزه سلامت روح و روان افراد است و اگر روح سالم باشد حال فرد خوب است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار برنامه در هفته سلامت برگزار می‌شود، گفت: بیش از ۲۰۰ برنامه شاخص است که یکی از آنها پیاده روی شهر تهران در روز جمعه با حضور وزیر بهداشت، وزیر ورزش و شهردار است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։