فا

اجتماعی

چهارشنبه, 04 خرداد 1401 11:10

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۹ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده است.

«آلیک» - شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۲۹ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۳۰۳ هزار و ۸۷۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۹۹ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۳۵۲ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۵.۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۳ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۵,۲۴۱,۰۱۶ ۱,۰۲۹,۵۲۴
۲ هند ۴۳,۱۴۲,۱۹۲ ۵۲۴,۵۰۷
۳ برزیل ۳۰,۸۳۶,۸۱۵ ۶۶۵,۹۵۵
۴ فرانسه ۲۹,۳۹۱,۳۶۵ ۱۴۸,۰۰۵
۵ آلمان ۲۶,۱۵۷,۸۲۶ ۱۳۸,۸۷۹
۶ انگلیس ۲۲,۲۷۱,۱۲۲ ۱۷۸,۲۲۱
۷ روسیه ۱۸,۳۰۱,۳۹۳ ۳۷۸,۵۱۶
۸ کره جنوبی ۱۸,۰۱۷,۹۲۳ ۲۴,۰۲۹
۹ ایتالیا ۱۷,۲۸۸,۲۸۷ ۱۶۶,۱۲۷
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۶۴,۵۰۷ ۹۸,۹۳۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۸۹ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۲۸۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۶ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، فیلیپین، شیلی، سوئیس، پرو، یونان و کره شمالی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։