فا

اجتماعی

دوشنبه, 09 خرداد 1401 12:39

میلیون ها کاربر واتساپ از ۱۰ خرداد از این برنامه کاربردی محروم می شوند

روزنامه لوپاریزیَن (le parisien) فاش کرد که حدود پنجاه مدل گوشی تلفن همراه از روز ۳۱ می مصادف با ۱۰ خرداد ماه به برنامه کاربردی واتساپ دسترسی نخواهند داشت؛ زیرا این گوشی‌ها منسوخ‌شده به شمار می‌آیند.

«آلیک» - روزنامه لوپاریزیَن (le parisien) فاش کرد که حدود پنجاه مدل گوشی تلفن همراه از روز ۳۱ می مصادف با ۱۰ خرداد ماه به برنامه کاربردی واتساپ دسترسی نخواهند داشت؛ زیرا این گوشی‌ها منسوخ‌شده به شمار می‌آیند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روزنامه لوپاریزیَن، واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های فوری و تحسین‌شده‌ترین پیام‌رسان دنیا است که برای استفاده از آن بهتر است از این به بعد یک گوشی مدل بالا داشته باشید.

این روزنامه اعلام کرد واتساپ که از سال ۲۰۱۳ شروع به‌ کار کرده است، به‌ زودی در دنیا به‌روزرسانی خواهد شد و دیگر با گوشی‌های دارای نسخه قدیمی اندروید و آی‌اواس در دسترس نخواهد بود؛ در نتیجه، تعداد زیادی از تلفن های هوشمند منسوخ‌شده تلقی خواهند شد، واتساپ آن‌ها را از سیستم ارتباطی‌اش بیرون می‌اندازد و کاربران را به سوی نوسازی سیستم بهره‌برداری‌شان یا تهیه تلفن‌های همراه جدیدتر سوق خواهد داد.

اسامی پنجاه گوشی اعلام‌شده از سوی شرکت واتساپ به شرح زیر است: آیفن  6S اپل، آیفن 6S پلاس، لنوو А820 ،ZТЕ V956، گلکسی ترند لایت سامسونگ، گلکسی ترند دو، گلکسی S3 mini، گلکسی Xcover 2، گلکسی Асе 2، گلکسی کر، هواوی Аѕсеnd D2 ،Аѕсеnd G740 ،Ascend Mate ،Ascend Mate ،Fаеа F1 ،Аrсhоѕ 53 Рlаtіnum ،НТС Dеѕіrе 500 ،Саtеrріllаr ،Саt В15 ،Ѕоny Хреrіа М ،Wіkо ،Сіnk Fіvе ،Darknight ،ТНL W۸ ،ZТЕ Grаnd Х ،Quаd v987 ،Grand Memo ،Grand S Flex ،LG Luсіd 2 ،Optimus F۷، Optimus L3 II Dual ،Optimus F5 ،Optimus L5 II Dual ،Optimus L3 II ،Optimus L۷ II Dual ،Optimus L۷II ،Optimus F6 ،Optimus L4 II Dual ،Optimus F3 ،Optimus L4 II ،Optimus L2 II ،Optimus F3Q.                                                    

 

محدودیت‌های ایجادشده از پاییز ۲۰۱۱

واتساپ که ۲ میلیارد کاربر فعال خود را به رخ می‌کشد و پیام‌های صوتی ارسال‌شده از طریق آن روزانه حدود هفت میلیارد است، سیاست بیرون‌راندن را از پاییز ۲۰۲۱ آغاز کرده است.

در اول نوامبر گذشته، افرادی که صاحب گوشی‌هایی بودند که بیش از پنج سال از عمر آن‌ها می‌گذشت و مجهز به نسخه قدیمی اندروید۴.۱ و آی‌اواس ۱۰ بودند، متوجه شدند که دسترسی به واتساپ برایشان ممکن نیست.

به‌روزرسانی، دیگر به آن‌ها توصیه نمی‌شد و این پیام‌رسان دچار اختلال‌های مختلف در عملکردش شد اما هنوز دسترسی به مکالمات مجاز بود. این وضعیت ادامه دارد تا ۳۱ می که روزی سرنوشت‌ساز است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։