فا

اجتماعی

شنبه, 14 خرداد 1401 10:32

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تأیید شده است.

 «آلیک» - بنابر جدیدترین آمار همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹)، شمار مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۳۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۰۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۲ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در "جدول جهانی پاندمی کرونا"، آمریکا با بیش از ۸۶.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۷ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۶,۴۵۰,۶۰۳ ۱,۰۳۳,۳۶۹
۲ هند ۴۳,۱۷۱,۸۷۲ ۵۲۴,۶۵۱
۳ برزیل ۳۱,۱۳۷,۴۷۹ ۶۶۷,۰۱۹
۴ فرانسه ۲۹,۵۹۵,۸۹۲ ۱۴۸,۴۶۴
۵ آلمان ۲۶,۵۱۰,۸۲۸ ۱۳۹,۶۹۷
۶ انگلیس ۲۲,۳۰۵,۸۹۳ ۱۷۸,۷۴۹
۷ روسیه ۱۸,۳۴۳,۹۶۴ ۳۷۹,۳۶۳
۸ کره جنوبی ۱۸,۱۵۳,۸۵۱ ۲۴,۲۳۸
۹ ایتالیا ۱۷,۴۶۷,۶۴۲ ۱۶۶,۸۷۵
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۲,۷۴۷ ۹۸,۹۶۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۱۴ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۲۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، کره شمالی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։