فا

اجتماعی

یکشنبه, 05 تیر 1401 10:42

افزایش دمای هوای کشور /  ورود گرد و غبار به غرب ایران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود گرد و غبار از کشور همسایه به نواحی شمال غرب،غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز همچنین افزایش دما تا آخر هفته خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود گرد و غبار از کشور همسایه به نواحی شمال غرب،غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز همچنین افزایش دما تا آخر هفته خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز یکشنبه (۵ تیر ماه) در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و بخش‌هایی از استان‌های گلستان و خراسان شمالی در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این وضعیت در روز دوشنبه (۶ تیر ماه) برای شمال استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۶ و ۷ تیر ماه) در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان نیز انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: توده گرد وخاک شکل گرفته در کشور عراق روز یکشنبه در شمال‌ غرب، غرب، جنوب‌غرب، بخش‌هایی از نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.

به گفته ضیاییان از یکشنبه تا چهارشنبه (۵ تا ۸ تیر ماه) در برخی نواحی شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و خیرش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی پنج روز آینده، در غالب نقاط کشور استقرار هوای گرم و روند تدریجی افزایش دما به‌ویژه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه انتظار می‌رود.

وی افزود: روز یکشنبه نواحی مرکزی خلیج فارس و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و دریای خزر مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۶ تیر ماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۷ تیر ماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۷و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۵ و ۶ تیر ماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։