فا

اجتماعی

یکشنبه, 30 مرداد 1401 11:47

بیش از ۶۰۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۰۰ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۹۷ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۰ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۹۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۷۱ هزار و ۲۳۵ بیمار کووید نیز تأیید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۵,۳۳۱,۰۲۰ ۱,۰۶۵,۵۵۵
۲ هند ۴۴,۳۳۹,۴۲۹ ۵۲۷,۳۳۲
۳ فرانسه ۳۴,۳۳۹,۷۹۲ ۱۵۳,۵۰۱
۴ برزیل ۳۴,۲۷۹,۷۸۵ ۶۸۲,۵۶۰
۵ آلمان ۳۱,۸۰۸,۱۷۹ ۱۴۶,۵۰۴
۶ انگلیس ۲۳,۴۶۰,۷۸۷ ۱۸۷,۰۱۸
۷ کره جنوبی ۲۲,۲۴۰,۳۳۱ ۲۶,۰۴۴
۸ ایتالیا ۲۱,۶۳۰,۹۹۸ ۱۷۴,۶۵۹
۹ روسیه ۱۹,۰۷۷,۶۷۴ ۳۸۳,۴۹۶
۱۰ ژاپن ۱۶,۹۲۱,۶۵۳ ۳۶,۷۸۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۰۳ هزار و ۳۶۹ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۳۳۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։