فا

اجتماعی

یکشنبه, 13 شهریور 1401 10:51

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ فعالیت سامانه بارشی جدید همراه با کاهش دما در برخی استان ها از فردا

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی بارش باران در سواحل دریایی خزر و شمال غرب کشور همراه با کاهش محسوس دما از فردا دوشنبه تا پایان هفته خبر داد.

«آلیک» - سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی بارش باران در سواحل دریایی خزر و شمال غرب کشور همراه با کاهش محسوس دما از فردا دوشنبه تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر روز دوشنبه تا پایان وقت روز جمعه خبر داد که روز دوشنبه در گیلان، شرق اردبیل و غرب مازندران و روز سه‌شنبه در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی سبب رگبار باران، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و کاهش محسوس دما خواهد شد.

روز چهارشنبه هفته جاری نیز در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان و شمال کردستان، روز پنجشنبه در اردبیل، گیلان، شمال آذربایجان شرقی، مازندران و گلستان و روز جمعه در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و شمال آذربایجان شرقی  رگبار باران، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و کاهش محسوس دما پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی همچنین با توجه به فعالیت این سامانه بارشی در مورد احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، صاعقه، آب‌گرفتگی معابر به طور محلی نیز هشدار دارد.

براساس این گزارش، سامانه افزایش شیو فشاری تا روز چهارشنبه ادامه دارد که امروز در شمال سیستان و بلوچستان، شرقی خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی، جنوب غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، خوزستان و شمال بوشهر منجر به وزش باد شدید و در مناطق مستعد باعث خیزش گردوخاک و نفوذ گردوغبار خواهد شد.

فردا (دوشنبه) در نوار شرقی خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب غرب کردستان، نیمه غربی کرمانشاه، ایلام، خوزستان، شمال بوشهر و غرب لرستان و روز سه‌شنبه در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، خوزستان، جنوب غرب لرستان و شمال بوشهر این وضعیت تداوم دارد.

روز چهارشنبه نیز در نوار شرقی خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی خراسان رضوی، جنوب سمنان، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، ایلام، خوزستان، جنوب غرب لرستان و شمال بوشهر وزش باد شدید و در مناطق مستعد باعث خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۱۴ شهریور) صاف با احتمال غبار  صبحگاهی، از بعداز ظهر وزش باد و گاهی کمی ابری با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۵ شهریور) صاف  و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։