فا

اجتماعی

چهارشنبه, 16 شهریور 1401 12:28

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد: افزایش ابر و بارش باران در برخی استان ها تا روز دوشنبه آینده / وزش باد همراه با کاهش دما در شمال و شمال‌غرب

کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در شمال و شمال غرب خبرداد و گفت: از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده برای برخی مناطق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

«آلیک» - کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در شمال و شمال غرب خبرداد و گفت: از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده برای برخی مناطق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز برای شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، مناطقی از گلستان، ارتفاعات البرز، افزایش ابر و بارش باران، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (پنجشنبه) در سواحل شمالی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش باران، وزش باد همراه را خواهیم داشت؛ همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی و در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب استان اصفهان، در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه گفت: روز جمعه بارش‌ها در مناطق سواحلی شمال کشور تداوم دارد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و غرب و جنوب فارس نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: روز شنبه هفته آینده با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر، در سواحل این دریا بارش‌ها تشدید خواهد شد و گسترش آن به مناطقی از خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی کشیده می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بعدازظهر روز یکشنبه آینده از شدت بارش‌ها در مناطق فوق کاسته خواهد شد و روز دوشنبه فقط برای ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران پیش‌بینی شده است.

نقشینه بیان کرد: در سه روز آینده در استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب غرب و همچنین بوشهر و جنوب و فارس گردوغبار سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی گفت: از روز جمعه وزش باد در نوار شرقی کشورمان تشدید می‌شود که در منطقه زابل خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی امروز و روز شنبه آینده دریای خزر را مواج و متلاطم اعلام کرد.

نقشینه برای تهران طی سه روز آینده آسمانی صاف پیش‌بینی کرد و گفت: در پایتخت در بعضی ساعات وزش باد رخ خواهد و بیشینه دما در پایتخت امروز به ۳۴ و کمینه دما به ۲۲ درجه بالای صفر خواهد رسید.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։