فا

اجتماعی

شنبه, 09 مهر 1401 10:45

وزیر فرهنگ به دیدار خانواده شهیدان وارطان آقاخانیان و زوریک مرادیان رفت

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه (هفتم مهر ماه) به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس در منزل شهیدان مسیحی وارطان آقاخانیان و زوریک مرادیان حضور یافت.

«آلیک» - محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه پنجشنبه (هفتم مهر ماه) به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس در منزل شهیدان مسیحی وارطان آقاخانیان و زوریک مرادیان حضور یافت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدارها که یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ وی را همراهی می کرد، خانواده شهدا و ایثارگران را میراث ارزشمند انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: بدون تردید شهدای عزیز پایه های انقلاب اسلامی را مستحکم کردند و همگی وظیفه داریم ادامه دهنده راه شهیدان دوران دفاع مقدس باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعداد شهدای پیروان ادیان توحیدی در دوران هشت سال دفاع مقدس قابل توجه است، گفت: دوران دفاع مقدس از آن جهت به برگ زرینی از تاریخ کشور بدل شده است که اقوام مختلف با هر دین و مذهبی برای دفاع از وطن خود دوشادوش یکدیگر به میدان آمدند تا یک وجب از خاک ایران عزیز کاسته نشود.

گفتنی است، شهید زوریک مرادیان نخستین شهید مسیحی دوران دفاع مقدس است که مهر ماه سال ۵۹ در جبهه های غرب در پیرانشهر به شهادت رسید همچنین شهید وارطان آقاخانیان یکی دیگر از شهدای مسیحی دوران دفاع مقدس است که آذر ماه سال ۶۴ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։