فا

اجتماعی

شنبه, 16 مهر 1401 11:08

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۲۶ میلیون نفر به کووید-۱۹

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۲۶ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۲۶۰ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۶ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۲۶۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۹۵ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۵۸ هزار و ۳۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۵۲۳,۱۶۸ ۱,۰۸۷,۶۵۵
۲ هند ۴۴,۶۰۹,۲۵۷ ۵۲۸,۷۷۸
۳ فرانسه ۳۵,۷۶۶,۳۵۷ ۱۵۵,۴۲۲
۴ برزیل ۳۴,۷۵۷,۲۵۷ ۶۸۶,۸۴۹
۵ آلمان ۳۳,۹۴۸,۶۳۲ ۱۵۰,۵۳۵
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۵۳,۱۳۵ ۲۸,۶۴۶
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۷۳۷,۵۷۷ ۱۷۷,۴۱۸
۹ ژاپن ۲۱,۴۸۹,۷۳۸ ۴۵,۳۲۱
۱۰ روسیه ۲۱,۱۶۳,۹۴۲ ۳۸۷,۹۹۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۱ هزار و ۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۷۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։