فا

اجتماعی

یکشنبه, 17 مهر 1401 10:33

بارش باران در برخی استان ها / کاهش دما در نوار شمالی کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، کاهش دما در نوار شمالی و وقوع پدیده گرد و غبار در نوار غربی کشور خبر داد.

«آلیک» - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، کاهش دما در نوار شمالی و وقوع پدیده گرد و غبار در نوار غربی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: در روز یکشنبه (۱۷ مهر ماه) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل و روز دوشنبه (۱۸ مهر ماه) در شمال این استان‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: تا روز دوشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ مهر ماه) با نفود جریانات خنک شمالی، کاهش دما در نوار شمالی کشور و بارش در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ خواهد داد. بارش در استان‌های ساحلی خزر در روز چهارشنبه تشدید می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه (۲۱ مهر ماه) نیز در برخی نقاط شمال غرب و سواحل غربی خزر بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دریای خزر از سه شنبه تا پایان هفته مواج خواهد بود.

به گفته ضیاییان روزهای یکشنبه و دوشنبه شرایط برای وقوع پدیده گردوخاک در استان‌های نوار غربی کشور مهیا است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸مهر ماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و سه‌شنبه (۱۹ مهر ماه) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ مهر ماه) اهواز با دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز (۱۷ مهر ماه) کرمان، شهرکرد، بیرجند و زاهدان با  دمای ۳ درجه سانتیگراد و فردا(۱۸ مهر ماه) شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։