فا

اجتماعی

یکشنبه, 17 مهر 1401 11:49

آمار جهانی کرونا؛ ثبت بیش از ۲۹۱ هزار مبتلای جدید در روز گذشته

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸۴ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۶ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۹۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۰ هزار و ۴۸۴ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۹۱ هزار و ۹۲۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۵۴۹,۲۴۶ ۱,۰۸۷,۸۷۳
۲ هند ۴۴,۶۱۲,۰۱۳ ۵۲۸,۷۹۹
۳ فرانسه ۳۵,۸۲۳,۶۲۷ ۱۵۵,۴۲۲
۴ برزیل ۳۴,۷۶۲,۸۶۰ ۶۸۶,۸۹۵
۵ آلمان ۳۳,۹۴۸,۶۳۲ ۱۵۰,۵۳۵
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۷۰,۷۸۹ ۲۸,۶۷۵
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۷۸۱,۲۹۳ ۱۷۷,۴۷۸
۹ ژاپن ۲۱,۵۱۶,۵۲۳ ۴۵,۴۰۴
۱۰ روسیه ۲۱,۱۸۴,۵۱۳ ۳۸۸,۰۹۷

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۱ هزار و ۳۵۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۷۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։