فا

اجتماعی

دوشنبه, 18 مهر 1401 11:50

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۰۶ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۹۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۲۶ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۸۳۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۶۱ هزار و ۵۶ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۳۰ هزار و ۹۶۸ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۵۵۵,۰۷۲ ۱,۰۸۷,۸۸۰
۲ هند ۴۴,۶۱۴,۴۳۷ ۵۲۸,۸۱۴
۳ فرانسه ۳۵,۸۶۶,۲۵۳ ۱۵۵,۴۲۲
۴ برزیل ۳۴,۷۶۴,۶۶۱ ۶۸۶,۹۱۰
۵ آلمان ۳۳,۹۴۸,۶۳۲ ۱۵۰,۵۳۵
۶ کره جنوبی ۲۴,۹۷۹,۷۷۰ ۲۸,۶۹۸
۷ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ ۱۹۰,۸۸۸
۸ ایتالیا ۲۲,۸۱۵,۷۳۶ ۱۷۷,۵۱۹
۹ ژاپن ۲۱,۵۳۹,۳۱۹ ۴۵,۴۶۱
۱۰ روسیه ۲۱,۲۰۳,۳۳۲ ۳۸۸,۱۹۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۱ هزار و ۶۸۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։