فا

اجتماعی

جمعه, 22 مهر 1401 13:09

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: پیش‌ بینی کاهش دما در نوار شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام نفوذ جریانات شمالی در استان‌های ساحلی خزر از کاهش دما در نوار شمالی کشور در هفته آتی خبر داد.

«آلیک» - کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام نفوذ جریانات شمالی در استان‌های ساحلی خزر از کاهش دما در نوار شمالی کشور در هفته آتی خبر داد.

به گزارش ایرنا از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» با تشریح آخرین وضعیت جوی کشور برای امروز (جمعه) و روزهای آتی اعلام کرد: از امروز جمعه تا دوشنبه هفته آتی در برخی نقاط استان‌هایی مثل اردبیل، گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی و غربی بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: در سه‌شنبه آتی با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های ساحلی خزر و برخی استان‌های واقع در شمال غرب و شمال شرق کشور بارش باران را خواهیم داشت و در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ می‌هد.

به گفته گودرزی بارش‌ها در روز سه شنبه در استان‌های ساحلی خزرتشدید خواهد شد و دریای خزر در این روز مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تا روز سه شنبه شرایط برای پدیده گردو خاک بر روی کشور عراق و انتقال به مرزهای غربی کشورمان وجود دارد.

گودرزی آسمان امروز تهران را صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی کرد و افزود: در بعدازظهر افزایش باد را شاهد خواهیم بود و بیشینه دمای امروز تهران در ایستگاه مهرآباد به ۲۷ درجه بالای صفر خواهد رسید.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։