فا

اجتماعی

چهارشنبه, 27 مهر 1401 11:31

پاندمی کرونا؛ آمریکا، هند و فرانسه، ۳ رکورددار ابتلا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۵۷۴ هزار و ۲۲۵ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۰ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۷۶۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۷۴ هزار و ۲۲۵ بیمار کووید نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۹۵ هزار و ۹۴۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۸,۹۰۷,۷۴۷ ۱,۰۹۱,۰۸۶
۲ هند ۴۴,۶۳۴,۳۷۶ ۵۲۸,۹۲۳
۳ فرانسه ۳۶,۳۵۵,۶۹۴ ۱۵۶,۰۸۱
۴ آلمان ۳۴,۸۸۸,۹۶۳ ۱۵۱,۸۷۷
۵ برزیل ۳۴,۸۰۵,۰۶۸ ۶۸۷,۳۷۶
۶ کره جنوبی ۲۵,۱۹۴,۱۷۷ ۲۸,۸۹۹
۷ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ ۱۹۱,۶۸۱
۸ ایتالیا ۲۳,۱۷۲,۳۷۰ ۱۷۸,۱۹۴
۹ ژاپن ۲۱,۸۱۴,۹۷۳ ۴۵,۹۴۶
۱۰ روسیه ۲۱,۳۲۴,۴۳۱ ۳۸۹,۰۸۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۵ هزار و ۱۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։