فا

اجتماعی

یکشنبه, 22 آبان 1401 11:56

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۴۰ میلیون نفر تاکنون

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۱۹ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۷۳۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۰ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۲۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۵ هزار و ۲۲ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۸۲۴ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۸۹۵,۲۳۶ ۱,۱۰۰,۱۲۵
۲ هند ۴۴,۶۶۶,۳۷۷ ۵۳۰,۵۳۱
۳ فرانسه ۳۷,۱۰۰,۰۱۸ ۱۵۷,۷۰۴
۴ آلمان ۳۶,۰۳۳,۳۹۴ ۱۵۵,۵۸۸
۵ برزیل ۳۴,۹۵۴,۶۸۰ ۶۸۸,۷۳۵
۶ کره جنوبی ۲۶,۱۹۴,۲۲۹ ۲۹,۶۶۵
۷ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ ۱۹۵,۵۳۰
۸ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ ۱۷۹,۹۸۵
۹ ژاپن ۲۳,۱۰۹,۸۱۶ ۴۷,۵۱۲
۱۰ روسیه ۲۱,۴۹۴,۵۸۸ ۳۹۰,۹۶۴

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։