فا

اجتماعی

سه شنبه, 01 آذر 1401 11:51

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۲۲ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۵۴۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۳ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۸۰۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۰۹ بیمار کووید-۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۴۸۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۲۵۱,۳۵۴ ۱,۱۰۲,۹۱۵
۲ هند ۴۴,۶۷۰,۷۸۷ ۵۳۰,۵۹۱
۳ فرانسه ۳۷,۳۷۸,۱۷۴ ۱۵۸,۳۳۸
۴ آلمان ۳۶,۲۴۷,۰۸۱ ۱۵۶,۸۱۲
۵ برزیل ۳۵,۰۶۶,۱۹۹ ۶۸۹,۰۶۴
۶ کره جنوبی ۲۶,۶۵۴,۷۲۹ ۳۰,۱۱۱
۷ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ ۱۸۰,۵۱۸
۸ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ ۱۹۶,۲۴۱
۹ ژاپن ۲۳,۸۱۴,۲۰۹ ۴۸,۳۳۸
۱۰ روسیه ۲۱,۵۴۰,۸۹۱ ۳۹۱,۵۰۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۶۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։