فا

اجتماعی

سه شنبه, 29 آذر 1401 13:38

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۸ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۳۸ بیمار نیز تایید شده است.

 

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۵۸ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۲۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۳۸ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۱,۸۲۵,۰۷۹ ۱,۱۱۳,۳۰۷
۲ هند ۴۴,۶۷۷,۳۴۶ ۵۳۰,۶۷۷
۳ فرانسه ۳۸,۸۹۹,۹۰۵ ۱۶۰,۶۱۷
۴ آلمان ۳۷,۰۳۵,۸۹۸ ۱۶۰,۰۴۵
۵ برزیل ۳۵,۹۴۳,۷۲۰ ۶۹۱,۹۹۴
۶ کره جنوبی ۲۸,۳۰۲,۴۷۴ ۳۱,۴۹۰
۷ ژاپن ۲۷,۱۸۷,۳۹۴ ۵۳,۴۹۹
۸ ایتالیا ۲۴,۸۸۴,۰۳۴ ۱۸۳,۱۳۸
۹ انگلیس ۲۴,۰۸۹,۰۴۲ ۱۹۸,۲۷۱
۱۰ روسیه ۲۱,۷۲۲,۴۱۵ ۳۹۳,۰۵۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۵۱۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۶۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։