فا

اجتماعی

دوشنبه, 12 دی 1401 10:40

همزمان با میلاد حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی برگزار شد؛ نشست صمیمی معاون حقوقی دستگاه قضا و رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه با حقوقدانان ارامنه و مسیحی کشور / تبادل نظر و ارائه پیشنهادات در رابطه با مسائل حقوقی هموطنان اقلیت‌

همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی، به همت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه دیداری بین معاون حقوقی دستگاه قضائی با جمعی از حقوقدانان مسیحی برگزار شد.

«آلیک» - همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی، به همت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه دیداری بین معاون حقوقی دستگاه قضائی با جمعی از حقوقدانان مسیحی برگزار شد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در این نشست که  حجت الاسلام والمسلمین قدرتی معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه، حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلای عدلیه، نماینده مسیحیان ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از وکلا و کارشناسان رسمی مسیحی و ارامنه، در آن حضور داشتند، به تبادل نظر درباره مسائل روز و همچنین مسائل حقوقی مرتبط با هموطنان اقلیت‌ دینی پرداخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در این مراسم با تبریک عید مسیحیان، با اشاره به روایاتی از حضرت عیسی(ع) گفت: روایات زیادی از حضرت عیسی (ع) در منابع شیعی وجود دارد که هر چه این روایات را می‌خوانیم علاقه ما به این شخصیت عزیز و پیامبر الهی بیشتر می شود. حضرت عیسی فرمودند: خوشا به حال اصلاح کننده بین مردم. خوشا به حال کسانی که تلاششان بر این است که کدورت‌ها و اخلافات را برطرف کنند و آن را اصلاح کنند، این افراد از مقربان درگاه الهی هستند.

معاون حقوقی دستگاه قضائی در ادامه بیان کرد: اکنون شاهد جنگ ترکیبی علیه کشور هستیم که بخشی از آن اقتصادی و بخش های دیگری از آن امنیتی و سیاسی و رسانه ای است و دشمنان به دنبال تجزیه این سرزمین هستند.

قدرتی اضافه کرد: صهیونیسم جهانی برای منافع خود حاضر است بشریت را قربانی کند‌ و امروز جنگ کاملی بر علیه ادیان الهی به ویژه اسلام راه‌اندازی کرده است و ما باید توجه داشته باشیم در این جنگِ همه جانبه علیه ادیان و علیه حقیقت، در کنار هم هستیم.

 

همه ادیان باید در کنار هم، علیه ظلم و استکبار اقدام کنیم

در ادامه این نشست صمیمی حسن عبدلیان‌پور، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تاکید کرد: حقوقدانان از تمامی ادیان اعم از مسلمان و ارامنه و سایر ادیان الهی در مرکز وکلای قوه قضاییه مشغول به فعالیت هستند و برای پیشرفت و آبادنی کشور تلاش می‌کنند.

عبدلیان پور یکی از رسالت‌های مهم حضرت عیسی (ع) مسیح را دفاع از حقوق مظلوم و رعایت عدالت عنوان کرد و گفت: امروز بر همگان اعم از مسلمان، مسیحی و ارامنه واجب است تا نسبت به رفع ظلم و ستم و رویارویی با هر گونه تبعیض، استکبار و استعمار جهانی بر اساس سیره پیامبران اقدام کنند تا ملت‌های مظلوم و ستم دیده در تمام جهان از بی‌عدالتی رهایی یابند.

وی ادامه داد: باورهای صلح جویانه حضرت عیسی(ع) مبنای مشترکی میان مسیحیان و مسلمانان به شمار میرود. توجه به این مشترکات و آموزه‌ها می‌تواند منجر به ایجاد صلح و آرامش در جهان شود و از بسیاری از مشکلات بشری مانند آسیب‌های اجتماعی و فقر جلوگیری کند.

عبدلیان پور ابراز امیدواری کرد با همکاری عالمان، حقوقدانان و متصدیان حوزه قضاوت و عدالت ورزی، با تاکید و دقت هر چه بیشتر بر رسالت حضرت عیسی (ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) و تکیه بر اصل محبت و همزیستی مشترک، بیش از بیش صلح و دوستی در جوامع بشری گسترش یابد.

همه عضو یک خانواده بزرگ به نام ملت ایران هستیم

در این مراسم، آرا شاوردیان نماینده ارامنه مسیحی تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ارامنه از ابتدای انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها از جمله دفاع مقدس، سازندگی و…. حضور داشتند. مشارکت ارامنه با سایر هموطنان ایرانی بیانگر این است که همه عضو خانواده بزرگی به نام ملت  ایران هستیم که در ابعاد اجتماعی، حقوقی، فرهنگی و… در کنار هم از مرزهای این کشور دفاع می کنیم.

شاوردیان اضافه کرد: امروز در شرایط خاصی قرار داریم و شاهد یک جنگ ترکیبی هستیم که دشمنان نظام و رسانه‌‌های آن ها به دنبال تخریب وحدت و انسجام بین ما هستند، در حالیکه  برای رفع بحران ها در کنار هم هستیم.

آرا شاوردیان ضمن تشکر از برگزاری این نشست اظهار کرد: امیدوارم این نشست‌ها مستمر باشد و پیشنهاد میکنم کمیسیون اقلیتهای دینی در مرکز وکلا راه اندازی شود. در این کمیسیون هیئت کارشناسان اقلیتهای دینی حضور خواهند داشت و به مشکلات موجود در مدت زمان کوتاهتری رسیدگی خواهد شد.

در این جلسه همچنین تعدادی از وکلا و حقوقدان ارامنه نیز به اظهار نظر و ارائه پیشنهادات خود پرداختند.

 

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։