فا

اجتماعی

چهارشنبه, 14 دی 1401 13:50

آخرین آمارهای جهانی کرونا؛ رتبه ۱۸ ایران در جدول جهانی کرونا / آمار فوتی ها از ۶.۷ میلیون نفر در جهان گذشت

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۰۱ هزار و ۵۷۴ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۴۰۳ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰ هزار و ۲۷۹ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که آلمان با ثبت ۳۰۷ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته و پس از آن ژاپن با ۲۲۳ فوتی بالاترین تلفات را ثبت کرده است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۷۴۷,۵۵۲ ۱,۱۱۸,۷۵۷
۲ هند ۴۴,۶۸۰,۲۶۱ ۵۳۰,۷۰۷
۳ فرانسه ۳۹,۳۵۶,۱۸۴ ۱۶۲,۳۷۷
۴ آلمان ۳۷,۴۴۶,۷۹۵ ۱۶۲,۰۲۱
۵ برزیل ۳۶,۳۹۷,۸۲۰ ۶۹۴,۲۳۵
۶ ژاپن ۲۹,۵۷۱,۹۳۱ ۵۸,۱۶۲
۷ کره جنوبی ۲۹,۲۹۹,۱۶۶ ۳۲,۳۵۵
۸ ایتالیا ۲۵,۱۴۳,۷۰۵ ۱۸۴,۶۴۲
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۸۱۰,۵۱۱ ۳۹۳,۸۵۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۴۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۹۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։