فا

اجتماعی

چهارشنبه, 21 دی 1401 13:07

کرونا در جهان؛ آمریکا رکورددار فوتی ها در شبانه روز گذشته

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۶۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۹ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۸ هزار و ۲۸۳ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۴۱۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۶ هزار و ۹۳۶ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که آمریکا با ثبت ۲۷۴ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است. همچنین پس از آن، آلمان و ژاپن با تایید بیش از ۲۰۰ مرگ کرونایی در ۲۴ ساعت قبل، بالاترین رقم فوتی‌های روزانه را ثبت کردند.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که زیرسویه جدید امیکرون موسوم به XBB.۱.۵ در حال حاضر به سرعت در سراسر ایالات متحده در حال گسترش است.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۱۵۱,۸۴۳ ۱,۱۲۱,۷۲۵
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۵۲۳ ۵۳۰,۷۲۲
۳ فرانسه ۳۹,۴۲۱,۱۴۴ ۱۶۳,۱۰۵
۴ آلمان ۳۷,۵۶۲,۱۹۱ ۱۶۳,۲۴۴
۵ برزیل ۳۶,۵۶۰,۴۹۷ ۶۹۵,۰۳۱
۶ ژاپن ۳۰,۸۴۶,۷۳۲ ۶۰,۷۹۲
۷ کره جنوبی ۲۹,۶۵۴,۰۹۰ ۳۲,۷۴۵
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ ۲۰۱,۰۲۸
۱۰ روسیه ۲۱,۸۳۲,۷۶۸ ۳۹۴,۱۶۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۱۶۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۱۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։