فا

اجتماعی

چهارشنبه, 21 دی 1401 14:11

با حضور مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد؛ بازدید از چاپخانه آلیک‌ و دیدار با مسئولین روزنامه به مناسب سال نو میلادی

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به مناسبت سال نوی میلادی با مدیر چاپخانه آلیک دیدار کردند.

«آلیک» - مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به مناسبت سال نوی میلادی با مدیر چاپخانه آلیک دیدار کردند.

به گزارش آلیک، علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واسماعیل جانعلی‌پور، مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز دو‌شنبه ‌(۱۹ دی‌ماه)، به مناسبت آغاز سال نو میلادی و تولد عیسی مسیح با حضور در دفتر روزنامه و چاپخانه آلیک با مسئولین و نمایندگان تحریریه روزنامه دیدار کردند.

دراین دیدار که با همراهی چهار تن از پیشکسوتان صنعت چاپ؛ ناصر کلاری، اسکندر خمسه‌پور، غلامرضا شجاع و میریونس جعفری و همچنین جمعی از کارشناسان دفتر چاپ و نشر و مجامع، تشکل‌ و فعالیت‌های فرهنگی انجام شد  پیرو اقدام سال گذشته میلاد مسیح و سال نو میلادی را به همکاران ارمنی خود تبریک، گفتند.

در این دیدار واراند گاوافیان، فرزند واروژان گاوافیان فقید، که یکی از نام آوران صنعت چاپ مدرن ایران است نیز حضور داشت و ضمن بازگو کردن خاطراتی از فعالیت های پدر، به نقش ارامنه در گسترش و انتقال فناوری صنعت چاپ به کشور اشاره کرد.

در ادامه مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیری به واروش آوانسیان به پاس سا‌ل‌ها تلاش در حوزه چاپ و نشر اهدا کرد. وی همچنین لوح تقدیری به پاس سا‌ل‌ها تلاش در حوزه انتشار روزنامه و مانایی آثار مکتوب اهدا کرد که آرگیشتی طوماسیان از مسئولین جوان موسسه آلیک، به نمایندگی از دکتر درنیک ملکیان، سردبیر روزنامه ارمنی زبان آلیک لوح تقدیر را دریافت کرد.

مدیرکل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی گفت: دفتر مجامع همچون گذشته ضمن پیگیری مسایل مرتبط و مورد تقاضا، آماده همکاری و پیگیری مسایل مربوط با پیروان ادیان توحیدی در سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی است.

وی ادامه داد: با توجه به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ترجمه کتاب برای صادرات درصورت ارائه آثار ترجمه شده برای صادرات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مساعدت‌های مقتضی را معمول خواهد داشت.

در بخش دیگری از این دیدار، پیشکسوتان صنعت چاپ نیز ضمن تبریک سال نو به ذکر خاطراتی درباره تعامل و همکاری با هموطنان ارامنه فعال در حوزه چاپ پرداختندکه در نوع خود یادآوری شفاهی تاریخ رشد و تکامل صنعت چاپ مدرن در ایران بود.

واروش آوانسیان، مدیر چاپخانه آلیک که در زمینه چاپ نشر درحوزه چاپ کتاب و نشریات، روزنامه و مجله فعالیت دارد، ضمن تقدیر و تشکر از این برنامه دیدار به شرح تاریخچه فعالیت این چاپخانه پرداخت و خود را نسل سوم مدیریت این چاپخانه معرفی کرد.

چاپخانه روزنامه آلیک، که در نوع خود دومین روزنامه درحال انتشار قدیمی کشور است، که در شرایط سخت فعلی و مشکلات اقتصادی همواره به فعالیت خود پرداخته و با چاپ کتاب و نشریات در ایران مخاطبان خود را در کشورهای مختلف تحت پوشش قرار می دهد.

واروش آوانسیان‌ در ادامه با ابراز تشکر از همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار تداوم همکاری آن وزارتخانه شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։