فا

اجتماعی

دوشنبه, 26 دی 1401 13:48

آمار جهانی کرونا؛ افزایش تلفات در انگلیس

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۴۲ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۴۹۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۱ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۸۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۳۰ هزار و ۹۴۹ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۳۶ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۲۰۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۱۵ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

در انگلیس نیز در روزهای اخیر شمار فوتی‌های کرونایی بیشتر شده و این کشور اکنون پس از روسیه، دومین کشور اروپایی است که شمار قربانیان آن از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۵۷۷,۳۹۱ ۱,۱۲۵,۵۴۱
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ ۵۳۰,۷۲۶
۳ فرانسه ۳۹,۴۵۱,۷۷۱ ۱۶۳,۳۴۷
۴ آلمان ۳۷,۶۰۵,۱۳۵ ۱۶۳,۷۷۵
۵ برزیل ۳۶,۶۳۸,۴۲۱ ۶۹۵,۳۸۰
۶ ژاپن ۳۱,۴۷۱,۰۱۱ ۶۲,۹۶۳
۷ کره جنوبی ۲۹,۸۲۱,۰۳۵ ۳۲,۹۸۴
۸ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ ۱۸۵,۹۹۳
۹ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ ۲۰۲,۱۵۷
۱۰ روسیه ۲۱,۸۶۰,۹۰۲ ۳۹۴,۴۳۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։