فا

اجتماعی

شنبه, 01 بهمن 1401 14:18

آمار جهانی کرونا؛ ثبت ۱۶۵۳ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون مرگ شش میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۱۱ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در جهان تائید شده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۲ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۱۱ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۵۳ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۷ هزار و ۹۵۲ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۲۵ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۸۲۳,۳۳۳ ۱,۱۲۸,۵۰۰
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ ۵۳۰,۷۳۰
۳ فرانسه ۳۹,۴۷۶,۷۴۸ ۱۶۳,۷۵۲
۴ آلمان ۳۷,۶۶۸,۳۸۴ ۱۶۴,۷۰۳
۵ برزیل ۳۶,۷۲۷,۵۷۵ ۶۹۶,۲۴۵
۶ ژاپن ۳۱,۹۸۰,۸۷۸ ۶۵,۰۴۳
۷ کره جنوبی ۲۹,۹۸۲,۹۰۵ ۳۳,۱۸۵
۸ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ ۱۸۶,۴۸۸
۹ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ ۲۰۲,۱۵۷
۱۰ روسیه ۲۱,۸۸۲,۴۱۴ ۳۹۴,۶۱۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۱۶۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։