فا

اجتماعی

دوشنبه, 03 بهمن 1401 14:33

آمار جهانی کرونا؛ ثبت بیش از ۱۳۰ هزار ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۳ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۹۴۴ نفر رسیده است.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۳ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۹۴۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۴۶ هزار و ۷۸۵ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۶۷۲ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ هزار و ۳۴۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۲۶ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۸۵۶,۲۱۷ ۱,۱۲۸,۸۰۷
۲ هند ۴۴,۶۸۲,۰۱۵ ۵۳۰,۷۳۵
۳ فرانسه ۳۹,۴۸۴,۵۴۹ ۱۶۳,۷۵۲
۴ آلمان ۳۷,۶۶۸,۳۸۴ ۱۶۴,۷۰۳
۵ برزیل ۳۶,۷۳۴,۰۸۹ ۶۹۶,۳۲۳
۶ ژاپن ۳۲,۰۷۷,۸۹۹ ۶۵,۶۲۲
۷ کره جنوبی ۳۰,۰۰۸,۷۵۶ ۳۳,۲۳۵
۸ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ ۱۸۶,۴۸۸
۹ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ ۲۰۳,۲۲۹
۱۰ روسیه ۲۱,۸۹۸,۸۷۶ ۳۹۴,۷۳۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۳۸۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։