فا

اجتماعی

پنج شنبه, 06 بهمن 1401 13:39

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۶۴۶ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۱۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته اند.

«آلیک» - بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۴ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۵۲ هزار و ۴۶۳ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۱۲ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۲ هزار و ۳۹۸ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۶۸ فوتی و ۷۹ هزار و ۳۵۴ مبتلا طی شبانه روز گذشته، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید را در این بازه زمانی در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۴,۰۱۵,۴۵۱ ۱,۱۳۰,۹۶۲
۲ هند ۴۴,۶۸۲,۳۳۸ ۵۳۰,۷۳۸
۳ فرانسه ۳۹,۴۹۸,۱۸۶ ۱۶۴,۰۰۸
۴ آلمان ۳۷,۷۱۵,۰۰۰ ۱۶۵,۱۳۹
۵ برزیل ۳۶,۷۸۰,۸۶۸ ۶۹۶,۶۴۵
۶ ژاپن ۳۲,۳۱۰,۹۳۹ ۶۶,۷۰۷
۷ کره جنوبی ۳۰,۰۷۵,۶۵۲ ۳۳,۲۹۶
۸ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ ۱۸۶,۴۸۸
۹ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ ۲۰۳,۲۲۹
۱۰ روسیه ۲۱,۹۱۷,۰۹۷ ۳۹۴,۸۶۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։