فا

اجتماعی

دوشنبه, 24 بهمن 1401 11:01

تداوم تنفس هوای «مطلوب» در تهران برفی

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۲۴ بهمن) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

«آلیک» - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۲۴ بهمن) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۸۴ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات‌ معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۴ تا ۷ روز جمعه (۲۱ بهمن) پاک شد اما دوباره از ساعت ۸ قابل‌قبول شد که این وضعیت تاکنون هم ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։