فا

اجتماعی

سه شنبه, 31 مرداد 1396 15:04

بازدید کمیته گفتگوی شورای جهانی کلیساها از خلیفه گری ارامنه تهران

اعضای کمیته گفتگوی شورای جهانی کلیساها صبح امروز با حضور در خلیفه گری ارامنه تهران با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان دیدار و گفتگو کردند.

«آلیک» - کمیته گفتگوی شورای جهانی کلیساها که اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران نیز در آن عضویت دارد، جهت حضور در گفتگوی دینی دو روزه به تهران سفر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران، اعضای این کمیته صبح امروز با حضور در خلیفه گری ارامنه تهران با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حجت الاسلام محمدمهدی تسخیری مدیر مرکز گفتگوی بین ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین خانم رشیدبیگی و آقایان لطفی و مختاریان از کارشناسان این سازمان، کمیته گفتگوی شورای جهان کلیساها را همراهی می کردند.

در ابتدای این دیدار که آقایان روبرت بیگلریان رئیس و واروژ آوانسیان نایب رئیس شورای خلیفه گری، خانم آرمینه ستخانیان از اعضای این شورا، آقای سروژ اوهانیان مدیر خلیفه گری ارامنه تهران و همچنین جمعی از روحانیون ارمنی نیز در آن حضور داشتند، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان به اختصار به تاریخچه کلیسای حواری ارمنی و همچنین جامعه ارامنه ایران اشاره و تأکید کرد، جامعه ارمنیان از سابقه طولانی در ایران برخورداربوده و نقش مهمی در رشد و پیشرفت ایران در زمینه های مختلف فرهنگی، معماری و هنری ایفا کرده است.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام تسخیری ضمن تشکر و قدردانی از اسقف اعظم، اظهار داشت: "اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان از شخصیت های بسیار محترم و از همکاران نزدیک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی محسوب می شوند."

اعضای کمیته گفتگوی شورای جهانی کلیساها سپس از کلیسای سرکیس مقدس بازدید کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։