فا

اجتماعی

پنج شنبه, 16 شهریور 1396 14:12

شرکت اسقف اعظم سیبوه سرکیسان در جشنواره بین المللی امام علی(ع)

پنجمین جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی روز گذشته در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

«آلیک» - پنجمین جشنواره بین المللی امام علی(ع) پژوهی با شعار «گفتمان امام علی(ع) پژوهی: تجربه دیروز، آرمان امروز، نیاز فردا» روز گذشته در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

 در این مراسم اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران نیز شرکت داشتند.

به گزارش روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران، اسقف اعظم طی سخنانی اظهار کردند: برای من افتخار است که اکنون اینجا هستم و در این سمینار بین المللی در مورد یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ که امام علی(ع) است، می خواهم صحبت کنم، شخصیتی که نقش مهم و تاثیر به سزایی در تاریخ صدر اسلام داشته است. سپس به نکاتی از زندگی خود آن حضرت با توجه به نهج البلاغه پرداختند.

وی با بیان اینکه سیستم  زمامداری علی(ع) بر اساس عدالت اجتماعی و برابری بوده است، تصریح کرد: مهمترین قسمت از کارهای اصلاحی او معرفی عدالت و برابری در توزیع ثورت عمومی در بین مردم بود. معرفی عدالت و برابری باعث شد که فرماندهان ایشان اصول برادری و دوستی را به زیردستان خود آموزش دهد.

اسقف اعظم ارامنه اظهار کرد: یکی از مهمترین خصوصیات فلسفه اجتماعی امیرالمومنین علی(ع) این بود که اعتقاد داشت تمام افراد باید به طور مساوی از ثروت های جامعه بهره ببرند. در اندیشه علی(ع)، عدالت اجتماعی می توانست تحقق یابد هرگاه که درک متقابل و دوستی و احترام بین زمامداران و مردم ایجاد شود.و افزود: هدف اصلی امیرالمومنین علی(ع) تشکیل و پایه ریزی یک جامعه جدید بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։