فا

اجتماعی

شنبه, 14 بهمن 1396 09:20

ناقوس کلیساهای آذربایجان غربی 12 بهمن نواخته شد

ناقوس کلیساهای آذربایجان غربی روز پنجشنبه همزمان با سی و نهمین سالگرد ورود امام خمینی (ره) به میهن با حضور جمعی از ارامنه ساکن این استان نواخته شد.

«آلیک» - ناقوس کلیساهای آذربایجان غربی روز پنجشنبه همزمان با سی و نهمین سالگرد ورود امام خمینی (ره) به میهن با حضور جمعی از ارامنه ساکن این استان نواخته شد.

عضو شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان در حاشیه آیین نواخته شدن ناقوس کلیسای ارامنه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین نعمت برای اقلیت های دینی بوده است و زیر سایه این نظام، اقلیت های دینی آیین های مذهبی خود را آزادانه برگزار می کنند.

پایلاک ساهاکیان با تاکید بر اینکه اقلیت های دینی همگام با سایر اقشار در عرصه های مختلف نظام حضور یافته اند و نقش آفرینی کرده اند، افزود: به عنوان یک شهروند ایرانی معتقدم که با پیروزی انقلاب اسلامی، ایران جایگاه اصلی خود را در منطقه پیدا کرده و شعارهای انقلاب اسلامی محقق شده است.

وی اظهار کرد: هجمه سنگین علیه ایران نشانه هراس استکبار جهانی از قدرت و جایگاه کنونی جمهوری اسلامی در منطقه است.

ساهاکیان افزود: حمایت از مستضعفان منطقه یکی از شعارهای اساسی انقلاب اسلامی است و امروزه بسیاری از کشورهای مظلوم منطقه در سایه حمایت و پشتیبانی ایران اسلامی از چنگال ظلم سلطه گران رهایی یافته است.

به گزارش ایرنا به صدا درآمدن ناقوس کلیساها، دیدار با خانواده های شهدای مسیحی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی بانوان از جمله برنامه های ایام الله دهه فجر در حوزه اقلیت های دینی آذربایجان غربی است.

اقلیت های دینی ساکن در آذربایجان غربی در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی همواره در صحنه بوده اند و شهدای زیادی تقدیم نظام اسلامی کرده اند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։