فا

اجتماعی

پنج شنبه, 03 آبان 1397 12:31

فعالیت و حضور نخبگان و مخترعین جوان ایرانی در حوزه اورآسیا

مهندس عسگری سرپرست هیات اعزامی نخبگان و مخترعین جوان ایرانی (استارت آپ) عصر روز گذشته با سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ملاقات نمود.

«آلیک» - پیرو سفر گروهی از نخبگان و مخترعین جوان ایرانی (استارت آپ) به ایروان، مهندس عسگری سرپرست هیات اعزامی عصر روز گذشته با سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ملاقات و در خصوص حضور در بازار دانش بنیان و فناوری های نوین ارمنستان مذاکره نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، عسگری ضمن اشاره مختصری به سابقه فعالیت موسسه حامی نوابغ جوان و ایجاد دفاتر در کشورهای فرانسه و قطر، فعالیت های نوابغ جوان ایرانی را در عرصه فناوری های نوین و دستاوردهای دانش بنیان بیش از حد تصور عموم مردم دانست که علیرغم پیشرفت های علمی کلان صورت گرفته، توجه و اقبال چندانی به سرمایه گذاری در طرح های ابتکاری آنان از جانب متولیان امور صورت نمی گیرد. 

سجادی سفیر کشورمان نیز در این ملاقات با اشاره به اینکه مدیران کشور باید همانند سالهای اول انقلاب جهادی کار نمایند و از فعالیت و تلاش شبانه روزی دست نکشند افزودند علیرغم وجود موانع متعدد در این مسیر این سفارت تلاش نموده است با تمام وجود از ظرفیت های موجود استفاده نموده و در حد توان خود دستاوردهای فنی، علمی، فناوری دانشمندان جوان ایرانی را به مردم و دولت ارمنستان معرفی نماید.

سفیر کشورمان ارمنستان را کشوری کوچک اما آینده دار توصیف نمود که می تواند بعنوان حلقه واسط و پلی امکان دسترسی ایران را به بازار اتحادیه اورآسیا فراهم نماید افزودند از طریق ارمنستان استارت آپ های کشورمان می توانند به بازارهای اروپا نیز دسترسی پیدا نموده و امکان تبدیل دانش و فناوری را در این حوزه به سرمایه فراهم نمایند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։