فا

اجتماعی

دوشنبه, 17 دی 1397 11:56

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از کلیسای حضرت مریم(س) و موزه آرداک مانوکیان بازدید کرد

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید میلاد مسیح(ع) به روایت ارامنه از کلیسای حضرت مریم(س)، کتابخانه و موزه آرداک مانوکیان واقع در خیابان سی تیر تهران بازدید کرد.

«آلیک» - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید میلاد مسیح(ع) به روایت ارامنه از کلیسای حضرت مریم(س)، کتابخانه و موزه آرداک مانوکیان واقع در خیابان سی تیر تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشرف بروجردی در این دیدار که صبح روز گذشته انجام شد، ضمن تبریک عید میلاد مسیح(ع) به ارامنه ایران و عید غسل تعمید مسیحیان جهان، سال پر برکتی را برای مسیحیان ایران و جهان آرزو کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این بازدید اظهار کرد: امروز روز تعمید عیسی مسیح است که از کلیسای مریم مقدس بازدید کردم با این نگاه که فصل مشترک همه ادیان پرستش خدای یکتاست .

وی افزود: بنا بر اطلاع، ایران از همان ابتدای ظهور مسیحیت، اقامتگاه مسیحیان بوده است.

بروجردی تاکید کرد: امروز می توانیم به جامعه جهانی بگوئیم که ما با برادران و خواهران مسیحی در کمال آرامش و آسایش در کنار هم زندگی می کنیم تا با هم بتوانیم برای سربلندی ایران عزیز بکوشیم. تولد عیسی مسیح(ع) بر همه مردم جهان به ویژه مسیحیان عزیز مبارک باد.

در این بازدید میر احمد محیط طباطبایی رییس ایکوم (شورای غیردولتی موزه های ایران) و هانیه گراءیلی مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی وی را همراهی می کردند.

کلیسای مریم در سال 1324 (ه ش) ساخته شد و در سال 1381 با شماره ثبت 7237 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

موزه اسقف اعظم آرداک مانوکیان در این مکان به عنوان ‍پ‍ایگاه کلیساهای تاریخی ایران در سال 2008 میلادی گشایش یافت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։