فا

اجتماعی

دوشنبه, 17 دی 1397 08:18

دیدار استاندار تهران با خلیفه ارامنه تهران

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران به مناسبت سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح(ع)، عصر روز پنجشنبه (13 دی ماه) با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران دیدار و گفتگو کرد.

«آلیک» - محسنی بندپی گفت: در کشور ما شرایطی فراهم شده که مسیحیان در کنار سایر هموطنان، زندگی توام با آرامش داشته و همه هموطنان اعم از مسیحی، مسلمان، زرتشتی و سایر پیروان ادیان الهی، در غم و شادی یکدیگر سهیم باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران به مناسبت سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح(ع)، عصر روز پنجشنبه (13 دی ماه) با حضور در کلیسای سرکیس مقدس با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران دیدار و گفتگو کرد.

محسنی بندپی در این دیدار، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو میلادی و ولادت حضرت مسیح(ع) به هموطنان مسیحی و ارمنی و همچنین مسیحیان سراسر جهان با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز پیروان همه ادیان الهی در ایران، اظهار داشت: در کشور ما شرایطی فراهم شده که مسیحیان در کنار سایر هموطنان، زندگی توام با آرامش داشته و همه هموطنان اعم از مسیحی، مسلمان، زرتشتی و سایر پیروان ادیان الهی، در غم و شادی یکدیگر سهیم باشند.

وی افزود: در شب ولادت حضرت مسیح(ع) این توفیق را داشتیم که با خانواده یک شهید والامقام مسیحی (شامیریان) دیدار و از ایثار و فداکاری‌های‌شان برای صیانت از دستاوردهای انقلاب و حفظ تمامیت ارضی کشور سپاس و قدردانی کنیم. هموطنان مسیحی، مردمانی هوشمند، سخت‌کوش و فعال هستند و ما در مجلس نیز به عینه در کنار نمایندگان سخت‌کوش و دلسوز مسیحی در امر قانونگذاری در جهت اعتلای کشور تلاش می‌کردیم.

مقام عالی دولت در استان تهران خاطرنشان کرد: هم اسلام و هم مسیحیت، شادابی، آرامش و نشاط را در جامعه دنبال کرده و تلاش دارند تا مردم بتوانند در راستای بالندگی، رشد و توسعه سرزمین‌شان قدم بردارند.

محسنی بندپی در ادامه نیز ضمن اشاره به پیام رحمانی‌فضلی، وزیر کشور به اسقف اعظم خلیفه ارامنه، یادآور شد: طی تماسی که با وزیر کشور داشتم، اکنون حامل پیام تبریک ایشان به مناسب سال نو و میلاد حضرت مسیح(ع) هستم. 

استاندار تهران بیان داشت: امیدواریم که بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا کشورمان با برخورداری از ظرفیت‌های عظیم، به همگرایی ملی روزافزون رسیده و آرامش و رفاه برای همه شهروندان ایرانی فراهم شود.

وی در پایان نیز تاکید کرد: امید است تا در سایه تدابیر داهیانه رهبری معظم انقلاب و تدابیری که دولت تدبیر و امید در راستای کار و تلاش و امیدواری برای مردم فراهم می‌کند، شاهد ایرانی آباد و بهره‌مند از همه شاخص‌های توسعه‌یافتگی باشیم.

در این دیدار اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان نیز گفت: ایران از دیرباز، مهد ادیان الهی و توحیدی بوده و حتی در کتاب مقدس نیز از کوروش کبیر به عنوان مامور از جانب خداوند یاد شده است.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، در این دیدار ضمن تقدیر از حضور محسنی بندپی، استاندار تهران به مناسبت سال نو میلادی در این کلیسا، جشن‌ها و اعیاد مناسبتی ادیان الهی را فرصتی برای شادابی مردم قلمداد کرده و اظهار داشت: این شادی‌ها به جهت ایجاد احترام متقابل و دیدارهای صمیمی اینچنینی، بسیار ارزشمند است.

وی افزود: این باعث شادی است که مردمان ما، بیش از هزاران سال به شکل مسالمت آمیز و صمیمانه کنار یکدیگر زیسته‌اند و همه ما ایرانیان در غم و شادی یکدیگر شریک هستیم. ایران از دیرباز، مهد ادیان الهی و توحیدی بوده و حتی در کتاب مقدس نیز از کوروش کبیر به عنوان مامور از جانب خداوند یاد شده است.

خلیفه ارامنه تهران در ادامه نیز خاطرنشان کرد: ایرانیان و ارامنه از دیرباز به عنوان اقوامی کهن و متمدن، با یکدیگر، ارتباطات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی نظامی داشته‌اند و هیچ ارمنی چه در داخل کشور و چه در سراسر دنیا، به ایران به عنوان کشوری متقاوت نگاه نمی‌کند. با این تفکرات نیز به استاندار تهران درود بی پایان می‌فرستم.

سرکیسیان بیان داشت: بنده در تمام سخنرانی‌های خود، از مردم همواره خواسته‌ام تا برای رهبری و هدایت صحیح این سرزمین دعا کنند. چرا که صلح و آرامش، حیات جامعه را با همدلی و برادری استمرار می‌بخشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։