فا

اجتماعی

چهارشنبه, 19 دی 1397 13:05

دیدار مدیرعامل و معاونین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با خانواده شهید وارطان آقاخانی و آزاده جانباز سمیک وارطانیان

دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که 12 آزاده  و 105 شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.

«آلیک» - مدیرعامل و معاونین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، روز دوشنبه (17 دی ماه) به مناسبت سال نو میلادی و به منظور قدردانی از خانواده شهدا و اسرای دفاع مقدس با خانواده شهید وارطان آقاخانی و آزاده جانباز سمیک وارطانیان دیدار و گفتگو کردند.

 

جامعه ارامنه ایران در دفاع مقدس پیشگام بودند؛ بیشترین شهدای اقلیت دینی متعلق به شهدای ارمنی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل به اتفاق آقایان محمدخانی، والی زاده و جوشقانی معاونین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اسکندریان نماینده شورای خلیفه گری روز دوشنبه (17 دی ماه) به مناسبت سال نو میلادی و به منظور قدردانی از خانواده شهدای ارامنه دفاع مقدس به دیدار خانواده شهید وارطان آقاخانی رفتند.

دکتر جعفری در ابتدای این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) گفت: جامعه ارامنه در ایران در همه عرصه های اجتماعی و به ویژه در دفاع مقدس و همراه آحاد مردم ایران پیشگام بودند.

وی ادامه داد: جامعه ارامنه بالاترین میزان شهدا را در میان اقلیت های مذهبی داشته اند و در جنگ خاطرات خوبی از آن ها به یادگار مانده است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اینکه جامعه ارامنه در دفاع مقدس گره هایی را باز کردند که به یاد ماندنی است، افزود: از شما تشکر می کنم که بهترین و والاترین سرمایه زندگی تان را تقدیم کردید، قطعاً هیچ چیزی جزء لطف الهی و عزت ایران اسلامی جای آن ها را پر نخواهد کرد.

دکتر جعفری تأکید کرد: اگر امروز سربلندی، عزت و امنیت داریم و یک متر از خاک کشور به دست بیگانه نیفتاده به خاطر ایثارگری شهدا و دلاور مردان دوران دفاع مقدس است.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خاطر نشان کرد: بنده ضمن تشکر از شورای خلیفه گری، حامل سلام سرلشکر دکتر باقری رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح و سردار دکتر کارگر رئیس محترم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هستم.

شایان ذکر است اسکندر اسکندریان در این دیدار بخشی از زندگینامه این شهید را قرائت کرد. گفتنی است؛ شهید وارطان آقاخانی در 18 آذر 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسیده است.

 

شهدا، آزادگان و ایثارگران عزت را برای مردم به ارمغان آوردند؛ جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ دکتر علی اصغر جعفری مدیر عامل با همراهی آقایان محمدخانی، والی زاده و جوشقانی معاونین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و اسکندر اسکندریان نماینده شورای خلیفه گری ارامنه ایران، روز دوشنبه (17 دی ماه) به مناسبت سال نو میلادی و به منظور قدردانی از خانواده اسرا و شهدای دفاع مقدس به دیدار یکی از جانبازان آزاده ارامنه رفتند.

در ابتدای این دیدار دکتر جعفری ضمن تبریک سال نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) گفت: آثار هنری آزاده جانباز آقای وارطانیان تجلی عزت و اقتدار ملت ایران به ویژه آزادگان عزیز در دوران اسارت است و ما به وجود این عزیزان افتخار می کنیم.

وی در ادامه افزود: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که 12 آزاده  و 105 شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.

دکتر جعفری با اشاره به تحمل رنج ها و سختی های دوران اسارت توسط آزادگان صبور و غیور، تأکید کردند: شهدا و آزادگان نه تنها عزت را برای مردم ایران بلکه برای جهان اسلام و تاریخ به ارمغان آوردند.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خطاب به خانواده آزاده و جانباز وارطانیان بیان داشت: شما از خیل هنرمندان متعهدی هستید که در کنار مجاهدت ها، از ابزار خود نیز برای تحکیم ارزش های دفاع مقدس استفاده می کنید. ان شاءالله تمهیداتی فراهم خواهد شد که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از توانایی شما در این عرصه بیشتر استفاده نماید.

جعفری افزود ما پیش بینی کردیم آثار زیبای شما از تمثال شهدای ارامنه را برای اهداء به خانواده های ایشان داشته باشیم و برای تبیین نقش ارامنه در دفاع مقدس یکی از آثار فاخر جانباز آزاده آقای وارطانیان را به عنوان سمبل در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نگهداری کنیم.

گفتنی است؛ آقای سمیک وارطانیان از آزادگان سرافراز ارامنه کشورمان است که در 21 تیر ماه سال 67 در چنگال دشمن بعثی اسیر شد و 27 ماه در اسارت بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։